Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias algasid trennid seenioritele

09. september 2019 | Trennid, Uudised

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia alustas 50+ tai poksi treeningutega.

Treeningu eesmärk on parandada liikuvust, painduvust, tasakaalu ja füüsilist vastupidavust. Treeningkoormusel arvestatakse kõigi füüsilise võimekusega.

„Selles grupis on võrreldes tavaliste gruppidega suurem rõhk võimlemisel, taastumisel ja meditatsioonil. Sellised treeningud on väga populaarsed Tais, Jaapanis, Hiinas ja Aasias üldse. Nendes riikides on väga heas vormis pensionärid, kelle keskmine eluiga on kõrgem kui eestlastel,“ ütles Kevin Renno.

Praktilisi treeninguid viib läbi kogenud Hannes Ilmjärv. Mart Raukase kanda on meditatiivne ja filosoofiline osa, mida võivad samuti kuulama tulla kõik.

„Tai poksi ikoon Saenchai on ütelnud, et teiste võitmiseks pidi ta ühel hetkel võitma ennast. Aga õige on ka vastupidine: võitlusspordi kasutamine vaimuarendamisvahendina on asi, mida tasub treenida. Sest kui suudame ennast valitseda, siis suudame valitseda oma tundeid, mõtteid, kehalisi aistinguid. Ja kas sellisel treeningul saakski olla vanusepiirangut?“ küsib Raukas.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel