Vallo Kappak. Foto: Maaris Puust

KEVAD BATTLES I 26. mail saab Pärnu rannas näha taipoksi trenni

24. mai 2024 | Uudised

Pärnu linna erinevais paigus toimub 23. maist kuni 27. maini spordifestival „Kevad Battles“, mis paneb avapaugu Pärnu suvehooaja algusele. Pühapäeval, 26. mail toimuvad Pärnu rannas taipoksi treeningud. Poksiklubi MMAces juht Vallo Kappak sõnas GoodFight`ile antud intervjuus, et tõepoolest – pühapäeval kolivad nad oma trennisaalist välja Pärnu randa, et värskes õhus üks tugev treening teha.

Poks on individuaalala, kus saab keskenduda iseendale

Kappak lausus, et hetkel on plaanis, et treener Wanchana Wilaiphut, ehk KO hoiab huvilistel tailapasid. Samuti on neil plaanis ära kasutada rannaliiva ning teha seal harjutusi, mida saalis teha ei saa.

Wanchana Wilaiphut. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Poksiga tegelemine annab Kappaki sõnul noortele enesedistsipliini, head füüsilist vormi, vaimset tasakaalu, enesekindlust, koordinatsiooni, aga ka vastupidavust. „Lisaks sellele võiks enesekindel noor valida spordiala, mis ei ole olnud alati kõige populaarsemate hulgas. Nii saab ta eristuda massist, kes valivad populaarsemaid alasid nagu jalgpall, tennis või korvpall, mis tegelikult ei pruugi neile sobida. Poks on individuaalala, kus saab keskenduda iseendale ega sõltu nii palju teistest.“

Poksiga tegelemine annab Kappaki sõnul noortele enesedistsipliini, head füüsilist vormi, vaimset tasakaalu, enesekindlust, koordinatsiooni, aga ka vastupidavust.

Foto: Maaris Puust

Poks sobib kõigile – nii noortele kui ka vanematele

Kappak tõi välja, et poks pole mõeldud vaid noortele, vaid nende spordiklubi on näiteks kogu pere spordiklubi – nende juures saavad treenida 5-100 aastased ning poks sobib väga hästi ka keskealistele ning vanematele huvilistele, sest keegi ei sõltu teisest ning igaüks valib omale just temale sobiva tempo.

Poks sobib väga hästi ka keskealistele ning vanematele huvilistele, sest keegi ei sõltu teisest ning igaüks valib omale just temale sobiva tempo.

Võistlemine sobib neile, kes seda päriselt ise tahavad

Küsimusele, miks võiks sportlane poksiga tegeledes ka ringi minna, vastas Kappak, et sportlane saab ringis enda jaoks teha selgeks, kus tema tase täna on ja mida oleks vaja lihvida. Võistlus sobib tema sõnul aga ainult neile, kes seda päriselt ise teha tahavad ja ei lähe sinna seepärast, et sõpradele näidata, et käisin võistlustel. „Teistele näitamiseks tehtud võistlused tavaliselt lõppevad peale esimest matši.“

Foto: MMAces, Maaris Puust

Spordifestivale on oluline korraldada selleks, et noortel sportlasel oleks motivatsiooni aasta läbi treenida

Kappak leidis, et spordifestivale nagu „Kevad Battles“ on oluline korraldada selleks, et noortel sportlasel oleks motivatsiooni aasta läbi treenida ning seda siis kusagil realiseerida ja võrrelda teistega, mis on hästi ja mis vajab veel järeleaitamist. „Seda siis sportlase vaatenurgast. Väikesele Pärnu linnale on iga selline traditsiooniks saanud üritus aga alati teretulnud,“ leidis ta ja lisas, et korrektselt korraldatud sündmuseid on alati hea toetada. „Kui ei ole noorte sportlaste toetajaid, siis oleks meil nii mõnigi tippsportlase karjäär pooleli jäänud ning sellevõrra ka vähem tipptegijaid.“

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel