Kolm tiitlimatši Yokohamas: IBF, WBC ja Canelo troonipärija

23. detsember 2019 | Uudised

Jaapanis läksid 23. detsembril vastamisi WBA keskmise tugevusega tiitliga tšempion (73 kg) Ryota Murata (15-2) ja vähetuntud kanadalane Steven Butler (28-1-1).

Olümpiavõitja Murata võitis 5. raundi tehnilise nokaudiga.

Murata kaotas vöö aasta tagasi Robert Brantile, kuid võitis tänavu tagasi. Butler sai tänavu WBC rahvusvaheliseks meistriks. Kaalu supertšempion on Canelo Alvarez. Ajutiseks tšempioniks sai 7. detsembril Chris Eubank juunior.

See oli peamatš, kuid teised tiitlimatšid olid vägevamad. Need olid tõelised tšempionite võitlused. IBF-i meister (51 kg) Moruti Mthalane läks kokku endise kolme kaalu tšempioni Akira Yaegashiga (28-6). Srisaket Sor Rungvisai esimene profimatš oli Yaegashiga ja tailane kaotas. Yaegashil oli kirjas vägev kaotus 2012. aastal matšis, kus ta WBA meistrina poksis WBC meistri Kazuto Iokaga. Kuna Mthalane on 37 ja Yaegashi 36, siis oli selge, et kaotajal enam eriti uusi tiitlivõimalusi ei teki. Tšempion võitis 9. raundis.

WBC meister (49 kg) Kenshiro Teraji sai 4. raundis jagu endisest WBA ajutisest meistrist Randy Petalcorinist. Teraji pidi poksima IBF-i meistri Felix Alvaradoga, kuid too haigestus ja kutsuti Petalcorin ehk mees, kellega Alvarado vabale tiitlile oligi poksinud. Teraji poksis varem nime Ken Shiro all.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel