Jan Lipinski ja Jakov Peterson. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

JUBA REEDEL I Yakuza Fight 6 NEW ERA ametlik kaalumine toimub 15. märtsil

11. märts 2024 | Uudised, Yakuza Fight

16. märtsil ehk juba sellel laupäeval toimub Rakvere Spordikeskuses Yakuza Fight 6 NEW ERA. Kavas on kaks K-1 4-mehe turniiri, kus esimesed vastasseisud selguvad alles päev varem ametlikul kaalumisel loosimise teel. Ametlik kaalumine ja loos toimub Rakvere Põhjakeskuses 15. märtsil algusega 18.00.

Rahanumber, mille võitja endale saab, on Eesti kohta üsna arvestatav summa

Eesti Poksiliidu juhatuse liige, hinnatud poksikohtunik nii Eestis kui välismaal ja üks sündmuse korraldajatest Jakov Peterson rääkis GoodFight podcast`is, et sportlaste tagasiside uue süsteemi kohta ehk kaotaja ei saa midagi, on olnud erinev. Need, kelle nimi pole veel nii tuntud, võtavad asja rahulikumalt ning pigem sellest vaatenurgast, et saavad endale nime teha ning võimaluse raha teenida. Rahanumber, mille võitja aga endale saab, on Eesti kohta üsna arvestatav summa. „Siin tulebki arvestada, et selle summa saab võitja.“

Rahanumber, mille võitja aga endale saab, on Eesti kohta üsna arvestatav summa.

Jakov Peterson. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Jakov Peterson. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Kõik võitlejad on väga erinevad

Ettevõtja ja sündmuse teine korraldaja Jan Lipinski tõi GoodFight podcast`is välja, et kõnealusel võitlusõhtul on mitu eripära. Esmalt eristab neid teistest see, et nelikus osalevad võitlejad ei tea kuni 15. märtsini, kellega nad võitlusse asuvad. „See annab juurde intriigi. Võitlejal on kolm võimalikku vastast ja ta ei tea kelle vastu ta võitlusse asub. Ta peab ette valmistuma täiesti teistmoodi. Ma tean, et mõned võitlejad töötavad koos treeneriga välja strateegiga iga võitleja vastu,“ lausus ta ja lisas, et kõik võitlejad on väga erinevad.

Võitlejal on kolm võimalikku vastast ja ta ei tea kelle vastu ta võitlusse asub.

Jan Lipinski. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Lisaks headele füüsilistele oskustele peab olema ka kindel iseloom ja tahtejõud, et saada võit kätte

Sündmuse kolmas korraldaja Andrei Senek on pidanud 20 aastat treeneri ametit ning selle aja jooksul on näinud nii mõndagi. “Võin öelda, et meil on tubli järelkasv,” leiab ta ja lisab, et on raske öelda, kes võitlusõhtul võidab ja saab kõik endale. “Lisaks headele füüsilistele oskustele peab olema ka kindel iseloom ja tahtejõud, et saada võit kätte. Need omadused on olemas kõikidel võitlejatel.”

Andrei Senek. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Yakuza Fight on sündmus, mida inimesed ootavad

Õhtujuhina astub Yakuza Fight`il üles ligikaudu 20 aastat treeneritöö ja kahevõitlusega tegelenud Andreas Eelmäe. Eelmäe rääkis GoodFight`ile antud intervjuus, et Yakuza Fight on esimene omataoline võitlusspordiõhtu Rakveres. Kui teda kutsuti esimest korda õhtut juhtima, ei uskunud ta, et antud võistlus võib kujuneda populaarseks sariürituseks. „Vaadates tagasi minevikku, näeme kõik, et Yakuza Fight on sündmus, mida inimesed ootavad. Võistlusel on ringis üles astunud vähemalt Eesti võitlejate paremik, mis taaskord näitab, et Yakuza Fight kuulub Eesti kahevõitluse esinumbrite hulka. Kuidas möödub järgmine Yakuza Fight, saame hinnata juba siis, kui tulevikust on saanud lähiminevik.”

Andreas Eelmäe. Foto: Yakuza Fight

15. märtsil astuvad Rakvere Põhjakeskuses kaalule:

K-1 4-men tournament -71kg

  • Allan Volosatõh
  • Bohdan Oliinyuk
  • Markus Mittal
  • Tymur Didiaiev

K-1 4-men tournament -80kg

  • Hendrik Themas
  • Dmitry Salamatinn
  • Raimonds Aukstikalnis
  • Marko Šults

K-1 Pro Fight women -63,5kg

  • Sigrid Kapanen  VS Tereza Dvorakova

  • Lisainfot kaalumise kohta leiad SIIT.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel