Yakuza Fight pressikonverents 15.03.24. Dmitry Salamatin ja Hendrik Themas. Foto: GoodFight, Martin Piir

JÄRELVAADATAV I Vaata Yakuza Fight 6 NEW ERA pressikonverentsi

16. märts 2024 | Uudised, Yakuza Fight

15. märtsil astusid Yakuza Fight 6 NEW ERA võitlusõhtul osalevad sportlased kaalule. Kaalumine ja ametlik loos toimusid Rakvere Põhjakeskuses.

Vaata, kes kohtuvad poolfinaalides!

16. märtsil toimub Rakvere Spordikeskuses Yakuza Fight 6 NEW ERA! Kavas on kaks K-1 4-mehe turniiri. Lisaks kohtub ringis Sigrid Kapanen Tšehhist pärit Tereza Dvořákovága. Uksed avatakse kell 19:00. Võitlusõhtu algab kell 20:00.

Fight card:

  • Allan Volosatõh VS Bohdan Oliinyk
  • Markus Mittal VS Tymur Didiaiev
  • Dmitri Salamatin VS Hendrik Themas
  • Marko Šults VS Raimonds Aukštikalnis

Superfight K-1 Pro Fight women -63,5 kg naised:

  • Sigrid Kapanen VS Tereza Dvořáková

Võitlejate kommentaarid pärast kaalumist:

Ukrainat esindav ja Tšehhist pärit Tymur Didiaiev on klubist TKBC. Didiaiev lausus, et tal on hea meel, et esimeses poolfinaalis ei sattunud omavahel vastamisi kaks ukrainlast. „Mul on hea meel osaleda.“

Markus Mittal on Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia esindaja. Mittal sõnas pärast kaalumist, et nüüd kui vastane on teada, siis ettevalmistuste juures ei muutu mitte midagi.

Ukrainat esindav ja Eestis elav Bohdan Oliinyk on klubist Leader Muay Thai Club. „Allan on hea võitleja. Loodan, et leian võtmed võiduks. Tuleb hea võitlus,“ kommenteeris Oliinyk vastase Volosatõhi kohta.

Allan Volosatõh on klubist Garant. Kuidas hindab Volosatõh oma vastast Oliinykit? „Kunagi ei tohi oma vastast alahinnata. Valmistun  alati raskemaks matšiks – proovin teha kõik mis saan, et võita.“

Lätis pärit Raimonds Aukštikalnis on klubist Tkachenko Team. Kas Aukštikalnis lootist teistsugust vastast kui Šults. ”Lootus on L-tähega inimestele. Mina tulin võitma,” vastas võitleja.

Marko Šults on klubist Leader Muay Thai Club. Šults lausus pärast kaalumist ja vastase teada saamist, et ta ei närvitse. ”Mul pole vahet. Ma tulin võitma.”

Dmitry Salamatin esindab klubi Garant. ”Vastasel pole vahet. Sa võid öelda mulle, et tõuse üles ja ma olen valmis,” lausus Salamatin oma vastase Themasi kohta.

Hendrik Themas on Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemist.”Meil tuleb väga põnev matš. Homme näitan, mida on vaja tema vastu, et võita,” lausus Themas oma vastase Salamatini kohta.

Superfight K-1 Pro Fight women -63,5 kg naised:

Tšehhist pärit Tereza Dvořáková on klubist TKBC. „Taktikat mul pole, aga matš tuleb tugev,“ lausus ta.

Sigrid Kapanen on klubist Kondor Fight Club. Kapanen arvas, et tema eeliseks vastase ees on pikkus. „Mul on omad plaanid. Kui tahate näha mu taktikat, siis tulge kohale,“ sõnas Kapanen.

Võitlusõhtul Yakuza Fight 6 NEW ERA on kavas kaks K-1 4-mehe turniiri, mille uueks reegliks on „võitja võtab kõik“. See tähendab, et rahalise boonuse toob ainult võit. Võitleja, kes võidab poolfinaalis saab 1000 eurot ja finaali võitja saab preemiaks lisaks 3000 eurot. Turniiri võitja kogu võidupreemia on 4000 eurot. Samuti ootab vaatajaid üks K-1 superfight.

Virko Veskoja, Monika Kuzmina ja Jakov Peterson. Foto: Martin Piir

Võitlusõhtu üks peakorraldajatest ja Eesti Poksiliidu juhatuse liige Jakov Peterson rääkis pärast kaalumist ja ametlikku loosi, et usub, et kõik sportlased on oma vastasega rahul. „Igaüks tuli siia võitma. Nad teadsid, kes tulevad. Nüüd on esimesed paarid selgunud ja minul on ülimalt hea meel, et kõik mehed ja naised on kohal. See on kõige olulisem.”

Küsimusele, mis võib esimestes poolfinaalides juhtuda, vastas Peterson, et ta ei taha olla ennustaja rollis ega vaadata sellise pilguga justkui ta oleks kohtunik. „Praegu vaatan sellest vaatevinklist, et olen ikkagi organisaator ja tahan, et see õhtu õnnestuks nii sportlaste kui pealtvaatajate jaoks. Minu jaoks on esmatähtis, et võitlejad pääseksid esimesest matšist võimalikult minimaalsete traumadega või ilma nendeta ja et nad oleksid võimelised astuma finaalis ringi. Meditsiini oleme kaasanud oma ala professionaali, selle peale oleme panustanud. Loodame, et tulevad põnevad matšid ja võitlejad.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel