Foto: Rise

Jaapanis läksid vastamisi kikkpoksitipud Terayama ja Kobayashi

12. september 2021 | Uudised

Sarjas Rise läksid 12. septembril vastamisi kikkpoksitipud Hinata Terayama ja Manazo Kobayashi. Kuni 49,5-kiloste naiste lahingu võitis Terayama 30:29, 30:29, 29:29.

Rise’i uue muudatusena kasutavad alla 50 kilo kaaluvad võitlejad nüüd kergemaid, 115-grammiseid kindaid, kuna korraldaja Erika Kamimura soovib nokaute. „Need on nagu mingid imelikud lastekindad, millega on trennis nii võimatu võidelda, et ma suudan neid kasutada ainult matšis, aga eks saame hakkama,” arvas Terayama.

Kobayashi on valitsev Rise’i meister kärbeskaalus, Terayama kergekärbeskaalus, aga see matš ei käinud tiitli peale. Kobayashi pidi juba kaks aastat tagasi osalema Terayamaga Rise’i turniiril, kuid ei saanud kaalu. „Seda, kes võidab meie kohtumise, võib nimetada Jaapani parimaks kikkpoksijaks,” arvas Kobayashi tänavu septembris.

20-aastane Terayama on Combat Pressi arvates hetkel nr 4 naiskikkpoksija maailmas kõigi kaalude peale kokku. Terayama treenib samas klubis Tenshin Nasukawaga. Tal on kolm võitu Rise’i endise meistri Momi üle. Esikohal Combat Pressi tabelis on Anissa Meksen, siis Tiffany van Soest ja Iman Barlow. Kobayashi on nr 9.

Kobayashi sai tuntuks juba teise profimatšiga: 2016. aastal alistas ta Phetjee Jaa, kes sel hetkel oli 14-aastane, 71-9-3 ja saanud Tais keelu poistega võidelda. Jaapani üheks parimaks kikkpoksijaks tõusis Kobayashi kaks aastat hiljem võiduga Saya Ito üle, kes polnud kaotanud neli aastat. Kobayashi on valitsev WPMF-i meister.

See oli esimene kord pärast 1996. aastat, kui kuulsas Tokyo Korakuen Hallis toimus ainult naisvõitlejatega kikkpoksiüritus. Teises peamatšis oli Rise’i õlgkaalumeister Koyuki Miyazaki lisaraundis üle Saya Itost, kes on valitsev WMC meister. Itol on kaks võitu Little Tigeri üle ja kaks kaotust Tenshin Nasukawale. Poisid võitlesid tüdrukutega, kui Ito ja Nasukawa kaalusid 35-40 kilo. Ito alustas treeningutega 4-aastaselt.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel