Foto: Shutterstock.com

Israel Adesanya läheb vastamisi võitmatu UFC võitlejaga

12. november 2022 | Uudised

Israel Adesanya vs Alex Pereira – see intrigeeriv UFC võitlus toimub sel nädalavahetusel New Yorgis kuulsas Madison Square Garden Arenal. Kas kolmas kord on tulemus teistsugune?

Sellest saab heitlus keskkaalu tiitlivöö nimel, mida kaitseb nigeerlane Adesanya. Pereira, kes pole kunagi UFCs ühtegi võtilust kaotanud, on otsustanud meistrilt krooni ära võtta ja tõenäosus on kõrge, sest viimasel kahel korral jäi kikkpoksiturniiridel peale brasiillane Pereira.

Seda intrigeerivat võitlus näeb otseülekandes TV3 Sport ja järgmise põlvkonna teleteenuse Go3 vahendusel. Ülekanne algab pühapäeval, 13. novembril kell 5:00 ja enne põhivõitlust näidatakse nelja põnevat avamatši.

33-aastane 193 cm pikk Israel Adesanya, kes on sündinud Nigeerias, kuid nüüd esindab Uus-Meremaad, tuli 2019. aastal keskkaalu meistriks ja seda tiitlit on ta kaitsnud viiel korral. Viimane tiitlikaitse oli tänavu juulis, kui ta alistas ameeriklase Jared Cannonieri.

UFC keskkaalu kategoorias on Adesanya olnud võitmatu. Oma ainsa kaotuse sai ta poolaka Jan Blachowiczi vastu, mis toimus eelmisel aastal poolraskekaalu kategoorias. Adesanyal on MMAs kirjas 23 võitu (15 nokauti) ja üks kaotus.

35-aastane ja samuti 193 cm pikk Alex Pereira on pärit Brasiiliast ja liitus UFCga eelmise aasta novembris ning kõigis kolmes UFC võitluses on ta vastase kindlalt võitnud. MMA turniiridel on brasiillasel kokku 6 võitu (5 nokauti) ja 1 kaotus.

Enne UFCd võistles ta üle kümne aasta kikkpoksiturniiridel. Varem oli ta kuulsa Glory organisatsiooni kesk- ja poolraskekaalu kategooria meister. 2016. ja 2017. aasta kikkpoksiturniiridel, kui nigeerlane ja brasiillane kohtusid, alistas Pereira Adesanya mõlemal korral – esimene kord kohtunike otsusega ja teine kord nokaudiga.

Sel nädalavahetusel toimub New Yorgis veel üks UFC tiitliheitlus – naiste strawweight (kuni 52,2 kg) tiitlit kaitseb ameeriklanna Carla Esparza hiinlanna Zhang Weili vastu.

Intrigeeriv võitlus toimub ka kuulsate ameeriklaste vahel, kui kergekaalus (kuni 70,3 kg) lähevad vastamisi Poirier ja Michael Chandler.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel