HIIT TRENN I Uno Andreas Tavast Arigato uuest trennist: eelnev sportlik taust pole oluline, suhtumine on põhiline

27. september 2022 | Trennid, Uudised

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias, mille üks osa on Tallinnas, Haaberstis asuv Arigato spordiklubi, algab oktoobrikuus uus treening. Kell 7:30 algav HIIT trenn on segu üldfüüsilisest koormusest, vastupidavusharjutustest ja poksikoti tagumisest. Uurisime treener Uno Andreas Tavasti käest, mille poolest kõnealune trenn teistest erineb ja mis teda ennast poksi puhul kõige enam köidab.

Uno Andreas Tavast. Fotod: Rain Jüristo

Võistlusringi astudes on emotsioon hoopis teine – see on midagi ürgset ja võimsat

Uno Andreas räägib, et huvi võitlusspordi vastu sündis ja trenni tõi teda üks vahejuhtum tänaval, kus mõistis, et ei oska ennast kaitsta. Seejärel suundus ta poksisaali õppima löömist ja kaitsmist. Tuli aga välja, et kaklemine polegi kerge, vaid hoopis väsitav. Alguses ei võtnud Uno Andreas ka treenimist tõsiselt ja viilis palju, kuni ühel hetkel hakkas tehnikat tajuma. „Selleks hetkeks olin saanud tugeva füüsilise vormi ja koordinatsiooni, mida saab kanda edasi igale alale, tervislikud eluharjumused (peo asemel trenn) ja põnevad tutvused. Siis läks põnevaks ja enam ei jäänud ükski trenn vahele. Esimesed sparritrennid tekitasid värisevaid põlvi ja külma higi, aga samas rohkem adrenaliini kui ükski muu asi. Ajapikku õppisin hirmu talitsema, aga emotsioon, mis võideldes tekib, on senini ületamatu,“ lausub ta.

Foto: Rain Jüristo

Uno Andreas sõnab, et poksi puhul köidab teda kõige enam võistlusmoment – kuiva trenni tehes pistad rinda iseendaga ja võidad kui pingutad rohkem kui eelmine kord. Võistlusringi astudes ja päriselt võideldes on aga emotsioon hoopis teine – see on midagi väga ürgset ja võimsat. „Vallandub selline kogus adrenaliini ja muid ergutavaid aineid, mis paneks kuninganna Elizabethi ka hauas hüppama. Tunne on meeletu. Peale esimest võistlust võib kogeda mäluauku just sel põhjusel,“ tõdeb ta ja lisab, et lisaks heale füüsilisele vormile annab taipoks kahtlemata juurde ka enesekindlust. „Tunned end oma jalgadel tugeva ja tasakaalukana ning vaimselt julgena kui lõvi.“

Oktoobris alustav treeningrühm paneb keha mootori ehk südame täiel võimsusel tööle

Uno Andreas räägib, et oktoobris Arigatos alustav treeningrühm on eriline nii kellaaja kui ka sisu poolest. Kell 7:30 algav trenn on segu üldfüüsilisest koormusest, vastupidavusharjutustest ja poksikoti tagumisest. See on HIIT trenn, mis paneb keha mootori ehk südame täiel võimsusel tööle. Trenn sobib Uno Andrease sõnul eriti hästi tööinimesele, kel on vaja üheksaks kontorisse jõuda. „Eelnev sportlik taust pole oluline, suhtumine on põhiline. Treenija peab laiskusest üle olema ja end kahel hommikul nädalas saali kohale toimetama, edasisega tegeleb juba treener. Arvesta sellega, et kui kohal käid, on oht tugevamaks, vastupidavamaks ja rõõmsamaks saada,“ lausub ta ja lisab, et trennid hakkavad toimuma teisipäeval ja neljapäeval kell 7:30. Trennil on kolm osa: esiteks soojendus, mis ajab higi nutma, teiseks intensiivsed jõu ja vastupidavusharjutused ning lõpetuseks turgutav venitus. „Saalis proovin kõiki võimalikult hästi tundma panna, luues pingevaba keskkonna, kus teineteist toetatakse, julgustatakse ja mis peamine – liigutakse parema minani,“ sõnab ta.

Uno Andreas Tavast. Foto: Rain Jüristo

Lisainfo treeningu kohta:

  • Tegemist on sparringuvaba grupiga, kontaktsed löögid toimuvad ainult poksikotil või löögipindadel
  • Kellaaeg: T ja N 07:30
  • Kestvus: 1h
  • Treener: Uno Andreas Tavast
  • Registreerimiseks kirjuta info@taipoks.ee, küsimuste korral võid helistada 502 1832
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel