Hendrik Themas

Hendrik Themas

Hendrik Themas: Zaur on Zaur, väga tugev vastane

04. veebruar 2022 | Mõisaküla Fight, The League, Uudised

15. aprillil toimuv The League avalikustas esimese võitluspaari Hendrik Themas – Zaur Džavadov (Läti), samuti võitleb Themas aga ka 12. veebruaril Winter Fightil Vjatšeslav Andrejeviga (Ukraina).

“Winter Fighti ja The League’i vastasseisude väljakuulutamine sattus nüüd ühele ajale, kuid mõlema puhul oli tegemist läbimõeldud ja planeeritud otsusega,” selgitab Hendrik.

GF kuulis, et vastaseks võib lõpuks ometi tulla Kristian Tuisk, kes pidi eelmisel The League’il osalema Hendrikuga nelja mehe turniiril, aga ka Jevgeni Laševski (Valgevene), kes pidi Hendrikuga võitlema eelmisel The League’il pärast seda, kui nelja mehe turniir tühistati.

“Zaur Džavadov oli suusõnaliselt paigas juba aasta algusest. Winter Fightil osalemise kinnitasin nädal tagasi, kui selgus, et XFS-il ei ole mulle vastast. Tuisust ega Laševskist pole ma midagi kuulnud,” sõnab Themas.

Mis sai korduskohtumisest XFS-il Sergei Makejeviga?

“Andsin võimaluse korduskohtumiseks, aga minust mittesõltuvatel põhjustel seda fight‘i ei toimu.”

Hendrik Themase näol on tegemist võitlejaga, kellel on julgust vastu seista oma ala absoluutsetele parimatele. Hiljuti võistles ta King of Kingsi meistrivööle. “Andrejev ja Džavadov olid mõlemad 1/1 ehk pakutud/vastu võetud,” sõnab ta.

Vjatšeslav Andrejev on Ukrainast pärit võitleja, kelle profikontol 11 matši. Nendest vaid ühel korral on ta võtnud vastu kaotuse. Amatöörkontol on mehel juba ligikaudu 100 matši ning ta on omandanud menukaid tiitleid. “Vaadates meeste pikkusevahet ja kogemusi, tundub, et on tulemas põnev lahing,” usub korraldaja Henri Helemäe.

“Ta on selline klassikaline tüüp, kelle võitlusstiil on mulle raske. Pikem, kasutab jalgu, hoiab distantsi. Tundub tai poksi stiiliga. Väga kogenud, üle 100 matši teinud. Tahan sellest stiilist jagu saada,” iseloomustab Hendrik ukrainlast.

Zaur pole võidelnud 2020. aastast. Kuivõrd muudaks see võitlemise raskemaks, kui ta oleks võidelnud eelmisel aastal ja mitu korda?

“Ma ei uurinud, millal tal viimane matš oli. Selles mõttes see midagi kergemaks ega raskemaks ei tee. Zaur on Zaur, väga tugev vastane, selles võib kindel olla,” arvab Hendrik.

Zaur on viimastest aastatest tuntud WKN-i meistrina. Hendrik WKN-i asju ei vaata. Samuti ei oska ta öelda, kumb on parem, Glory või One, sest nendest on ta vaid Gloryt vaadanud ja sedagi viimati nüüdseks juba mõni aeg tagasi. Fännina jälgib ta huviga, mis toimub raskekaalupoksi maailmas.

“Fury, Ussik, Joshua, Wilder, see on põnev. Ka Pauli-vendade tehtud tsirkus on päris põnev olnud jälgida,” muljetab ta.

The League’i Aftermatchile tulevad Madalmaadest DJ Ran-D ja MC Renegade, Eestit esindavad DJ-d Demonia, Mark Eva, Merimell ja Zneider. Hendrik tunnistab, et pole veel jõudnud esinejatesse süveneda, aga on veendunud, et tuleb lahe Aftermatch. Mida kuulas noor Hendrik Themas?

“11-12-aastasena oli mul üsnagi teistsugune muusikamaitse: T.I., Ludacris, Xzibit, 50 Cent, Kanye, Busta Rhymes, DMX ja nii edasi.”

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel