VIDEO I Ussik mängis profiklubi eest jalgpalli

05. veebruar 2022 | Uudised

Profipoksi kõige raskemate meeste meister Aleksander Ussik mängis jalgpalli 4. veebruaril sõprusturniiril Winter Cup.

Ukraina esiliigaklubi Žõtõmõri Polesje, mille eest ta mängis, alistas 2:1 Rivne Veressi. Ussik läks mängu 75. minutil ja tal oli kohe väravavõimalus, aga ta lõi pallist mööda.

See oli tal esimene mäng profiklubi eest. Ussik tunneb Polesje presidenti Gennadi Butkevitšit.

“Unistasin alati profiklubi eest mängida. 35-aastaselt see täitus. Tänan väga, et mind mängima võeti. Õnnestus poistega sõbruneda. Ostsin poest putsad, mul on neid lausa kaks paari,” ütles Ussik, kes mängis veel 14-aastaselt Simferopoli Tauria noortemeeskonna ridades.

“Kui ta tugevdab meeskonda, pakume talle lepingut, kui ei tugevda, siis sai lihtsalt võimaluse mängida,” sõnas Polesje direktor Vladimir Zagurski.

Türgis 12. veebruarini toimuval turniiril osalevad neli meeskonda, kõik Ukrainast: ülejäänud kaks on tuntud klubid Odessa Tšornomorets ja Harkivi Metallist.

Kodulinnaklubi Metallisti lendas toetama endine profipoksimeister Aleksander Gvozdik. “Ussik mängis jalkat kuus aastat. Tõenäosus, et mina mängin, on väike. Aga pole välistatud,” lausus ta. Metallist peab lisaks Türgis neli sõprusmängu teiste riikide klubidega.

Ussik oli lähedal sellele, et poksida järgmiseks Tyson Furyga, aga lõpuks soovis Anthony Joshua kõrvaleastumise eest liiga palju raha ehk rohkem kui 15 miljonit naela. Frank Warren võitis Fury ja Dillian Whyte’i matši korraldamisõiguse 31 miljoni naelase pakkumisega. “Joshua meeskonnaliikmed on klounid,” ütles Fury. “Fury ei tahtnud loobuda WBC tiitlist,” põhjendas Eddie Hearn. Joshua usub, et suudab võita ja loobus abitreenerist Joby Claytonist, keda süüdistati kõige rohkem kaotuses Ussikile.

https://www.youtube.com/watch?v=bVSdEiIaQnw

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel