Liiklusõnnetuse üle elanud ameeriklane kohtub UFC puuris rootslasega

04. veebruar 2022 | Uudised

Sel nädalavahetusel näevad spordifännid põnevat UFC keskkaalu (kuni 83,9 kg) matši rootslase Jack Hermanssoni ja ameeriklase Sean Stricklandi vahel.

Seda tasavägist madinat kannavad 6. veebruaril alates 2.00 Las Vegasest üle telekanal TV3 Sport ja uue põlvkonna teleteenus Go3. Ülekanne algab eelmatšidega.

Rootsis sündinud ja praegu Norras elav 33-aastane ja 185 cm pikk Hermansson on UFC keskkaalu edetabelis kuuendal kohal. Tal on MMA võistlustelt 22 võitu (11 nokaudiga) ja kuus kaotust. Viimases matšis maikuus alistas rootslane Edmen Shahbazyani Ameerikast. Hermansson on varem olnud MMA organisatsiooni Cage Warriors tšempion. Samuti on ta Rootsi meister kreeka-rooma maadluses.

20-aastane ja 185 cm pikk Strickland on keskkaalu edetabelis seitsmendal kohal. Ta on MMA puurist saanud 24 võitu (10 nokaudiga) ja 3 kaotust. Oma viimases matšis juulikuus alistas ameeriklane nimeka Jamaica võitleja Uriah Halli. Enne UFCsse kolimist võitis Strickland kõik 14 matši erinevatel MMA võistlustel. Aastatel 2015–2018 võistles ta kergekeskkaalus (kuni 77,1 kg).

2018. aasta detsembris sattus Strickland liiklusõnnetusse ja sai tõsiselt vigastada, kui auto tema mootorrattale otsa sõitis. Strickland kaotas teadvuse, sai mitmeid vigastusi ning vajas ka põlveoperatsiooni. Õnnetuse tulemusena oli ta UFC-st eemal peaaegu kaks aastat. Kuid ameeriklane naases võimsalt ning on võitnud kõik neli viimast matši. Hetkel on tal ette näidata viis järjestikust võitu. Varasemalt on Strickland olnud ka MMA organisatsiooni King of the Cage meister.

Praegune UFC keskkaalu meister on Nigeerias sündinud ja Uus-Meremaal elav karismaatiline Israel Adesanya.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel