Gristen Heinmets: kõik meie maadlejad soovivad medalit, kuid sama soovivad ka vastased

08. veebruar 2019 | Uudised

Põlvas 10. veebruaril peetavatelt Eesti meistrivõistlustelt toob kindlasti medaleid maadlusklubi Leo.

Põlvasse lähevad mitmekordne medalist Argo Mitt, naiste seas puhast tööd tegev nooruke Tiia–Triin Tomson, Eesti juunioride koondislane Robyn Paulberg, Randel Uibo ja Martin Timberg.

„Kõik on hästi treeninud ja lähevad võitma, mitte kaotama. Kõik soovivad saada medalit, kuid sama soovivad ka vastased,“ ütleb Gristen Heinmets, kes valitud Pärnumaa parimaks noortetreeneriks. Selline Bill Belichicki moodi mees, suuri sõnu ei tee.

„Sportlased teevad tulemusi. Treener jääb sageli varju,“ on Heinmets öelnud. Leo treeninguid viivad Paikusel läbi Heinmets ja Kauri Mitt, Pärnus Arne Maalinn ning Sindis Randel Uibo ja Kauri Mitt.

Gristen, miks Leo esindajaid vabamaadluses eestikatel viimasel ajal ei näe?

Leo klubi maadlejad valdavad nii kreeka-rooma kui ka vabamaadlust. Võistlemas käiakse rohkem ikka selles stiilis, milles end tugevamini tuntakse. Meil on mitmeid vabamaadluse Eesti meistreid ja medalimehi noorte vanuseklassides. Noored teevad kaasa mõlemas stiilis Eesti meistrivõistlustel. Näiteks oli Raimond Uibo kadettide 2018. aasta Põhjamaade meister vabamaadluses.

On kedagi noortest, kelle suhtes te ei jõua ära oodata, et nad täiskasvanute EMV-le saaks, sest midagi vägevat on tulemas?

Leo klubis on palju tublisid noori maadlejaid. Maadlus on niivõrd laia haardega ala, et selleks ajaks, kui poiss täisikka jõuab, ei pruugi ta maadlusega enam üldse tegeleda. Pere tahab toitmist.

Tundub, et kõigi maadlustreenerite lapsed käivad maadlustrennis. Või teate kedagi, kes ei käiks?

Mina ei ole kuulnud. Kui laps ei tule maadlustrenni, siis on tal teised huvid. Näiteks kambavaim, kõik sõbrad käivad jalgpalli mängimas. Kõik lapsed ei ole spordikalduvustega. On näiteks kunstihuviga lapsed, kellele sport ei sobigi.

Kuivõrd on näha, kus on maadleja lagi? Kui kaugele Tiia-Triin Tomson võib maailmas jõuda?

Seda lae kõrgust ei ole näha. Tervis seab piirid. Mõnel maadlejal on see lagi kõrgemal, mõnel madalamal. Tiia-Triin Tomson on noor  ambitsioonikas neiu, kellel on kindlasti endal sportlikud väljavaated ja soovid jõuda kaugele.

Kuidas te reklaamiks maadlust lapsevanematele, kes mõtlevad, miks panna last maadlustrenni?

Maadlustrenn on mati peal võimlemine, mis arendab lapse koordinatsiooni, tasakaalu, reaktsiooni, kiirust. Tugevdab vaimu ja füüsist, seega mitmekülgselt kasulik.

Kui palju teil klubis treenijaid käib?

Nelja treeneri juhendamisel treenib umbes 80 noort.

Kui kiiresti neilt küsite, kas nad võistelda tahavad?

Kui poisid on piisavalt kaua trennides käinud, siis käivad nad ka võistlustel.

Aga kui keeldutakse, siis miks?

Tervislikel või perekondlikel põhjustel.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel