Sergio de A. Cabral

Sergio de A. Cabral. Foto: Rasmus Kooskora

Brasiilia treener aitas Eesti nooruki Vabaringil võidule

07. veebruar 2019 | Uudised

Sergio de Andrade Cabral aitas Tartus üritusel Vabaring 8 võidule Meelis Mölderi.

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias õpetav Sergio on musta vööga brasiilia ju-jutsu treener ja kuna ta on Brasiiliast, siis jagab ala ilmselt veel paremini kui need, kes pole Brasiiliast.

„Eestlased on kinnisemad ja väga kahtlustavad,“ arvab Sergio. „Ma mõistan seda hästi, kuna arvatavasti see on tingitud teie ajaloost. Äärmiselt raske on võita usaldust, kuid see on treeningutes oluliseim moment.“

„Minu üks parimaid õpilasi siin Eestis on poiss, kelle hambaid ma ei näinud esimese treeningkuu jooksul kordagi. Ta on loomult väga tõsine ja kui viskasin nalja, siis ta ainult noogutas. Ju-jutsu-treeningutes peab aga olema teise inimesega väga lähedases kontaktis ja oled sunnitud temaga suhtlema. Ajapikku hakkas see poiss avanema, nüüd juba naerab minu naljade üle ja ma saan uhkusega öelda, et olen ta hambaid näinud,“ naerab Sergio.

Meelis alustas juba 6-aastaselt maadlusega. Matš Tartus oli tema esimene. Ta tahtis proovile panna, kui head on tema oskused.

„Matš oli hea. Suur tänu vastasele, kes võitles ilusti kõik kolm raundi ja avaldas kõva vastupanu!“ sõnab ta ja lisab, et edasine plaan on treenida, võistelda ja saada osavamaks enda alal.

„Ju-jutsu sobib kõigile olenemata soost või vanusest. Ma ise ka ei tee treeni 40-aastasena nii, nagu treenisin 20-aastasena. Olen õppinud oma keha kuulama,“ ütleb Sergio.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sergio De A Cabral (@bttestonia)

Monika Kuzmina

Vaata veel