GoodFight |
13. veebruar 2024

GOODFIGHT PODCAST! Ringo Tipp: me treenime selleks, et võistelda

00:00

Viimased uudised

GOODFIGHT PODCAST! Ringo Tipp: me treenime selleks, et võistelda

Viljandi Kondor Fight Club`i treener Ringo Tipp rääkis Goodfight podcast`is, et spordiklubi sai alguse umbes seitse-kaheksa aastat tagasi. Kui alguses poksiti sõpradega niisama ajaviiteks kõvasti ja valesti, siis tänaseks on klubi tegevus palju professionaalsemaks läinud – jõutud on üpris kõrgele tasemele.

Arengut on vaja

Ringo treenitavate tulemused räägivad enda eest ning üks tema treenitavatest Sigrid Kapanen on öelnud oma treeneri kohta, et viimane on suur sotsialiseeruja. Ringo tõdeb, et nii tõesti on – ta käib palju ringi ning treenitavaid sportlaseid leidub nii Tartus, Tallinnas kui ka Viljandis. „Niimoodi saan kätt pulsil hoida igasugustel erinevatel liikumistel sellel aladel ja see on ka edu toonud,“ lausub ta ja lisab, et ta üritab samuti hästi palju kõikide innovatsioonide ja asjadega kaasa minna. Kui spordis tekib mingi uus suund, siis Ringo proovib selle ka enda spordiklubisse sisse tuua. „Üritan palju koostööd teha ja uusi asju õppida. Arvan, et see ongi see, mis edu toob. Tean, et paljud klubid hoiavad hästi omaette ja kuskil ei käi. Ollakse ainult oma ringis. Niimoodi jäädaksegi ajahambale mingi hetk jalgu. Arengut on vaja.“

Ringo Tipp. Foto: GoodFight, Alejandra Karu

Treenitakse selleks, et võistelda

Ringo toob välja, et ringi minek on nende klubis loomulik asjade jätk – ta soovib kõiki sportlaseid pigem ringi suunata. „Vähe on neid, kes üldse ei plaani ringi minna või ei ole juba käinud. Me treenime selleks, et võistelda,“ sõnab ta ja lisab, et selline tegevus on tema poolt niimoodi välja kujunenud ning nüüd on juba ka taktikaline. „Tahaks näha tulemust sellel ajal, mis sa kuskile paned.“

Ringi minek on nende klubis loomulik asjade jätk – ta soovib kõiki sportlaseid pigem ringi suunata.

Areng tekib sellest, kui kodus asjad peas läbi mõtled

Treener räägib, et näiteks Sigridile on toonud edu meeletu töötahe ja talent. Kui viimane alguses trenni tuli, polnud ta kohe kõige osavam. „Sigrid hakkas põhimõtteliselt lihtsalt saalis elama. Peale kooli tuli kohe saali, oli kogu aeg seal ja lihvis ise. See iseseisev osa on hästi oluline osa, mida paljud ei tee. Nad käivadki kaks korda nädalas trennis ja mõtlevad, et niimoodi saab jube heaks, aga tegelikult ei saa. Just peas peab edasi käima kõik see. Tavaliselt areng tekibki sellest, et trennis teed mingeid asju, lähed koju ja mõtled selle oma peas läbi. Järgmine kord kui tuled trenni, siis see asi tuleb sul paremini välja.“

Monika Kuzmina ja Ringo Tipp. Foto: GoodFight, Alejandra Karu

Rääkides kaotustest, siis Ringo tõdeb, et eks kaotamine on ikka ebameeldiv. „Sellest esimesest halvast tundest tuleb aga üle saada ning seejärel analüüsida,“ leiab ta ning lisab, et tegelikult on see rohkem treeneritöö ning sportlased ei peagi videot oma kaotusest võib-olla nii väga vaatama. „Ma tean, et ikkagi salaja kodus vaadatakse lõpuks. Isegi kui öeldakse, et ta ei taha vaadata, siis ikkagi tegelikult vaadatakse.“

Ilma toetajateta toime ei tuleks

Ringo nendib, et ilma toetajateta nad toime ei tuleks. „Enamasti ikkagi on mul head sõbrad välja kujunenud, kes toetavad meie selliseid väljasõite. See on aga iga kord selline närvide mäng, et kas tuleb kokku või ei tule.“

Ringo Tipp. Foto: GoodFight, Alejandra Karu

Millest Ringo treenerina unistab?

Ringo sõnab, et sooviks Sigridile profivöö saada. „See aasta on meil eesmärk mingi vöö saada kätte kuskilt. Organisatsioone on tohutult palju. Võiks ikkagi olla selline vöö, et keegi teaks ka seda.“

GALERII: GOODFIGHT, ALEJANDRA KARU

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?