Glory 66: Meksen alistas avaraundis Olofssoni

23. juuni 2019 | Uudised

Pariisis peeti 22. juunil Glory 66, kus kukk-kaalu tšempion Anissa Meksen (Prantsusmaa, 98-4 enne) alistas 1. raundi tehnilise nokaudiga Sofia Olofssoni (Rootsi, 49-8). Arst peatas matši.

Olofsson pidi tiitlimatšile pääsemiseks alistama üritusel Glory 65 Christi Breretoni. Kui oleks võitnud blond inglanna, oleks võidelnud tema. Olofsson oli võitnud IMFA MM-i ja EM-i ning viimased seitse aastat Rootsi tai poksi meistrivõistlused. 2015. aastal võitles ta Bangkokis IFMA Royal World Cupi finaalis Andra Ahoga.

„Sofial oli sellel ajal juba 30+ matši, samas kui see oli minu 10. matš alles ja esimene maailmatasemel rahvusvaheline võistlus. Sofia on väga jõulise ülakehaga ja võitleja, kes käib pidevalt peale, mis talle ka edu toob. On oodata kindlasti väga põnevat vastasseisu Mekseniga, kuna mõlemad on tugevad võitlejad ja hingega asja juures. Samas olen arvamusel, et Sofia võib selle ikkagi ära võita,“ kommenteeris Andra enne matši.

31-aastane Meksen sai tiitli esmakordselt kaks aastat tagasi 3:0 võiduga Tiffany Van Soesti (USA) üle. Mekseni eelmine matš oligi korduskohtumine märtsis Van Soestiga. Seekord oli võit ülinapp 2:1. Meksen tabas 129, Van Soest 128 lööki.

Meksen on ISKA ja WAKO maailmameister, WFC Euroopa meister ja Prantsusmaa poksimeister. Glorys on ta 7-1. Ainuke kaotus on arusaamatu kohtunike otsus matšis Jady Menezesiga.

Kuni 77-kiloste meeste tšempion Cedric Doumbe (Prantsusmaa, 72-6-1) alistas 2. raundi nokaudiga Alim Nabijevi (Aserbaidžaan, 51-7).

Nad olid kohtunud ka 2018 märtsis ja siis Nabijev võitis 2:1.

Nabijev on võitnud Glorys ka Nieky Holzkenit, kuid kaotanud Harut Grigorjanile.

Doumbe sai Glory tšempioniks juba avamatšis 2016. aastal Holzkeni vastu, kuid kaotas tiitli aasta hiljem Murthel Groenhartile. Uuesti võitis ta tiitli tagasi tänavu võiduga Grigorjani üle. Doumbe on WAKO tšempion.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel