Poksi EM-i 3. päev: Eestile kaks kaotust

24. juuni 2019 | Uudised

Eesti kuuest poksijast neli on Minskis EM-il välja kukkunud, treener Artur Sinilille hinnangul on nad aga täiesti konkurentsis tugevate Euroopa riikide poksijatega.

Semjon Karhanin oli järjekordne eestlasest selle rumala süsteemi ohver, kus võid võita kolmest raundist kaks, kuid kokkuvõttes kaotad. Talle tuli vastu mitmekordne EM-i medalimees Vazgen Safarjants (Valgevene). Semjon kaotas 2:3.

“Semjon alustas matši suhteliselt ettevaatlikult, nagu ka Vazgen. Esimene raund lõppes Vazgeni kasuks. Teine raund oli ligilähedane esimesele, aga juba Semjoni kasuks. Matš kulgeski lõpuni tasavägiselt. Kuigi viimase raundi võitis Semjon, tuli ikkagi võtta vastu napp kaotus. Äärmiselt kahju, et Eesti poksijad said juba teise valusa kaotuse, kus otsustavaks sai ühe kohtuniku ühe raundi hinnang,” sõnas Sinilill.

Ainar Karlson kaotas 0:5 esimese asetusega Cheavon Clarke’ile (UK).

“Füüsiliselt väga tugev poksija Clarke proovis maksma panna füüsilised võimed ja Ainarit tabada nii parema ülekäe kui ka vasaku haagiga, milleks me ka valmistusime. Seega nende löökide tabavus oli minimaalne. Ainar poksis Clarke’iga kui võrdne võrdsega, mingit suurt paremust Clarke’il polnud. Kaotuse põhjuseks võiks pidada Ainari füüsilist poolt, mis andis tunda eriti viimases raundis. Kuigi löökidevahetuses erilist vahet polnud: nii nagu tabas Clarke, vastas samaga ka Ainar. Kui hinnata protsentuaalselt, siis see võiks olla 60/40 Clarke’i kasuks. Seega võib öelda, et Ainar andis väärilise lahingu Clarke’ile,” kommenteeris Sinilill.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel