Eestlased poksi EM-il: kaks langes välja, üks jõudis edasi

23. juuni 2019 | Uudised

Eestist astus 22. juunil Minskis EM-il ringi kolm poksijat.

  • 22. juuni, 2. kergekeskkaal, 1/16: Pavel Kamanin 3:2 Petar Draganov (Bulgaaria)
  • 22. juuni, kergekaal, 1/16: Valeri Tšernoglavski kaotas 3. raundis TKO-ga Edgaras Skurdelisele (Leedu)
  • 22. juuni, poolraskekaal, 1/16: Stiven Aas 2:3 Andrei Tširjakov (Moldova)

“Mul on ainult positiivsed emotsioonid. Olen selleks võistluseks valmistunud väga pikka aega ja mul on väga hea meel, et täna võitsin. See oli raske matš, aga olin ette valmistunud, nii et kõik läks hästi. Pean veel vastupidavust suurendama. Siht on finaal,” ütles Kamanin.

“Valeri andis korraliku lahingu kogenud Leedu poksijale, tundmata mingisugust aukartust. Valeri tundis ennast suhteliselt hästi ja poksis enesekindlalt. Kaotuse põhjuseks võiks pidada kogemustepuudust. See, et kohtunik viimases raundis matši peatas, ei näita võistluse tegelikku pilti. Valeri lasi paar lihtsat puhast lööki läbi, peale mida ringikohtunik matši peatas. Kui vaadata Valeri arengut noorteklassist seeniorideklassi, siis võiks öelda, et Valera on kindlasti Eesti tulevikulootus järgmises olümpiatsüklis,” sõnas treener Artur Sinilill.

“Stiveni kaotus tuli nii minule kui ka temale üllatusena. Matši domineeris algusest lõpuni Stiven. Võib-olla esimeses raundis isegi liiga aktiivselt, tänu millele kaotas valvsuse kaitse üle. Sealt tuli ka raundikaotus 2:3. Teiseks raundiks rahunes Stiven natuke maha ja hakkas rohkem matši kontrollima, tänu millele tuli kohe raundivõit 3:2. Viimase raundi kohta võiks öelda, et Stiven võitis juba kindlalt, mida näitas ka viiest kohtunikust nelja otsus. Saatuslikuks saigi ühe Tšehhi kohtuniku otsus, kes nii ei arvanud!” lisas Sinilill.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Team Estonia (@team.estonia)

Eestlaste järgmised matšid:

  • 23. juuni, 1. kergekeskkaal, 1/16: Semjon Karhanin – Vazgen Safarjants (Valgevene)
  • 23. juuni, raskekaal, 1/8: Ainar Karlson – Cheavon Clarke (UK)
  • 24. juuni, kärbeskaal, 1/8: Kirill Serikov – Manuel Cappai (Itaalia)
  • 24. juuni, 2. kergekeskkaal, 1/8: Pavel Kamanin – Pat McCormack (UK)

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel