Endine tšempion võitleb pühapäeval UFC puuris

02. oktoober 2020 | Uudised

Kuulus Ameerika võitleja Holly Holm astub sel nädalavahetusel UFC puuri. Legendaarsele veteransportlasele astub vastu võimas mehhiklanna Irene Aldan.

Naised lähevad vastamisi kukk-kaalus (kuni 61,2 kg). 38-aastane veteransportlane Holm on olnud varem UFC meister. Enne vabavõitluskarjääri tegeles ta poksi ja kikkpoksiga. Poksimaailmas oli ta tipptegija. Mõnede ekspertide arvates on ta kõigi aegade parim naispoksija. Ta on ainuke sportlane, kes samal ajal hoidnud nii poksi kui ka UFC maailmameistrivööd. Poksikarjääri vältel võitis ta 35 matšist 33.

Viimasel ajal on Holmi hoog veidi raugenud. Viimasest neljast matšist on ta kaotanud kaks. Vabavõitlusvõistlustelt on tal siiski ette näidata 13 võitu (8 nokauti) ja 5 kaotust. UFC edetabelis on ta hetkel teine.

32-aastane Aldana pole nii uhke karjääriga, kuid on kõrgetasemeline võitleja. Mehhiklanna on UFC edetabeli kuues. Viimastel aastatel on ta näidanud väga head vormi. Aldana on võitnud kaks korda järjest ja viis viimasest kuuest matšist. Kokku on Aldana vabavõitlusmatšidest võitnud 12 (6 nokaudiga) ja kaotanud viis.

Lisaks põhimatšile Holmi ja Aldana vahel näeb pühapäeval mitut eelmatši. Samas kaalus lähevad vastamisi veel kaks naist: hollandlanna Germaine de Randamie ja ameeriklanna Julianna Pena.

Keskkaalus (kuni 83,9 kg) üritab ameeriklane Dequan Townsend võita serblast Duško Todorovičit. Raskekaalus (kuni 120,2) läheb Ameerika võitleja Yorgan de Castro vastamisi brasiillase Carlos Felipega.

Otseülekanne Araabia Ühendemiraatides toimuvalt võistlusõhtult algab kanalil TV3 Sport ja voogedastusteenuses Go3 pühapäeva varahommikul kell 5.30.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel