Eestlased tõid Euroopa meistrivõistlustelt lukumaadluses koju kuld- ja pronksmedali

26. märts 2018 | Uudised

Läinud nädalavahetusel toimusid Roomas Euroopa meistrivõistlused lukumaadluses. Eesti sportlastel õnnestus tuua kaks säravat medalit. Martin Aedma tuli Euroopa meistrivõistlustel mustade vööde hulgas pronksmedalile, Taavi Vaigla tõi koju masters1 kategooria siniste vööde kuldmedali.

Martin Aedma tõi koju pronksise medali kesk-raskekaalus.

„Olen palju paremaks läinud. Trenni on tehtud ja hõbe ei olnud kaugel. Lõpus väsisin, kuid nüüd tagasi treenima ja järgmisel aastal paremini. Tunnen, et püsin maailmatippudega konkurentsis ja sain head tagasisidet, mille kallal veel pean tööd tegema,“ kommenteeris Aedma saavutust. Aedma treenib igapäevaselt Soomes, kus on peatreeneriks klubis Function X Jiu-jitsu.

Sinises vöötasemes saavutas masters1 vanusetasemes meeste keskkaalus kuldmedali Taavi Vaigla.

„See medal tähendab minu jaoks ühe unistuse täitumist. Ei oleks uskunud, et see realiseerub sellisel kujul Roomas. Vastased olid sitked ja tugevad. Paaril korral oli vaja ka kohtuniku otsust. Positiivne oli, et jagus energiat ja suutsin tööd teha ning oma turvalist mängu mängida,“ leidis Vaigla, kes treenib Tallinna spordiklubis 3D Treening.

Vahetult enne Euroopa meistrivõistlusi toimus samas linnas Rooma lahtised meistrivõistlused Brasiilia jiu-jitsus, kus Aedma sai samuti pronks- ja Vaigla kuldmedali. Lisaks sellele pääses poodiumile lillas vöötasemes Liisi Vaht (3D Treening), kes saavutas pronksmedali.

Monika Kuzmina

Vaata veel