Eesti poksitippu lendas uus staar – Kamanin alistas Hartšenko!

01. märts 2018 | Uudised

Eesti poksi meistrivõistluste uhkeima saavutusega sai hakkama 19-aastane Narva PSK poksija Pavel Kamanin, kes lükkas troonilt viimaste aastate Eesti meistri Andrei Hartšenko (Dünamo) ning tõusis juba oma esimesel aastal täiskasvanute seas kergekeskkaalu meistriks.

Noorteklassi üks viimaste aastate valitsejatest, poksivendade Kamaninite vanim kindamees Pavel sai kergekeskkaalu finaali avaraundis Hartšenkolt üliraskeid tabamusi, kuid võttis alates teisest raundist matši täielikult üle. Suurepäraselt distantsilt poksides tabas ta üha enam väsinud ja pettunud Hartšenkot korduvalt, kinnitades iga löögiga oma positsiooni kergekeskkaalu tipus. Lõpuks kindel kohtunike ühehäälne võit ja kuldmedal, mis täitis noore mehe ühe suurima unistuse.

Teine noorteklasside staar Eduard Piirisild (Sofron) sama ei suutnud ning pidi tunnistama kogenud Denis Kormilini (OMK) paremust. Piirisild lootis keskkaalus sarnaselt Kamaninile oma esimesel aastal täiskasvanute seas kuldmedali võita, kuid mõne aastase vahe järel taas ringi naasnud Kormilin suutis igas raundis veidi paremat ning jõulisemat poksi näidata ja võttis kohtunike häältega selle, mida võtma tuli. Piirisild sai pettunult kaela hõbeda, kuid loodetavasti koos sellega piisavalt tahtejõudu, et tulevastel aastatel tippu jõuda.

Kaalukategooria kuni 64 kilogrammi Eesti meistriks tuli taaskord Semjon Karhanin (Järve-Boxing). Karhanini vastaseks oli üks tema suurematest rivaalidest, TÜ ASKi staar Hendrik Kont. Kont pani finaalipääsuks kõik välja ning alistas kaalu kolmanda tähe Stanislav Perfilovi (Järve-Boxing), kuid ei suutnud sama kogenud ja värskema Karhanini vastu.

Ülivõimsa etenduse pakkusid ka kuni 60-kilogrammiste kaalukategooria parimad Vlad Romanjuk (Järve-Boxing) ning Vassili Bogatõrjov (Loit). Südikas Bogatõrjov andis endast kõik ning tabas matši jooksul tugevamat Romanjuki nii mõnigi kord karmilt, kuid viimane ei vääratanud ning oli sel aastal selgelt selle kaalu parim.

Korraliku duelli pidasid maha ka üliraskekaalu mehed Mait Metsis ning Ekke Lõhmus. Lõhmus (Dünamo) võitis küll avaraundi, kuid mida matš edasi, seda täpsemaks muutus kahe-meetrisest korvpallurist selgelt lühem Metsis (Sofron). Metsis panigi kõik välja viimases raundis ning tõusis mitmeaastase vahe järel taaskord Eesti meistriks.

Kaal madalamal, kuni 91-kilogrammiste seas valmistas mõningase üllatuse Poksiklubi Kalevi kasvandik Mario Jelle, kes suutis ülinapi 3:2 paremusega olla üle mullusest hõbedamehest Gennadi Štšerbinist (Poksiklubi Kalev). Poolraskekaalus võidutses Igor Veressov (Järve-Boxing), kuni 56-kilogrammiste seas staar Kirill Serikov (Järve-Boxing) ning kaalukategoorias 46-49 kilogrammi Kirill Grigorov (Loit), kes oma vastase nokauteeris.

Noorteklassis favoriidid ei vääratanud

Kuni 19-aastate seas ei vääratanud staarpoksijad Stiven Aas (Järve Boxing) ega Givi Kaadze (Dünamo). Aas alistas poolraskekaalus kindlalt Robert Šibalovi (Energia), Kaadze II raundi ilmse ülekaaluga Mark Kartavovi (Energia). Keskkaalus võttis uhke võidu taaskord Alex Šimanis (Valga), kergekeskkaalus lükkas Denis Osipovi (Loit) troonilt Maksim Ljubimov (Järve-Boxing). Ülivinge esitusega sai taaskord hakkama Pavel Kamanini noorem vend Semjon (PSK), kes näitas vast õhtu ilusaimat poksi ning alistas Robert Pedaja (Dünamo) kohtunike ühehäälse otsusega.

Eesti meistriteks tulid veel Mark Andrejev (PSK, kuni 56kg), Valeri Tšernoglavski (Sofron, kuni 60kg) ja Vladislav Rjabinin (PSK, 91+kg).

Naiste seas võidutsesid taaskord Astrid Johanna Grents (Poksiklubi Kalev) ja Inga Palu (Evail-Athletic). Noorte seas olid parimad Berit Annabel Loomägi (Poksiklubi Kalev) ja Alina Hmelevskaja (PSK).

Monika Kuzmina

Vaata veel