Foto: @hebertwilianboxe

Eesti koondise treener vaatas olümpiast huviga keskkaalu finaali

23. august 2021 | Uudised

Eesti koondise treener Artur Sinilill pidas Tokyo olümpia üheks huvitavamaks matšiks kehakaalu kuni 75 kilo finaali, kus suurfavoriit Aleksander Hõžnjak kohtus Brasiilia poksijaga, kellel pikk nimi Hebert Wilian Carvalho da Conceição Souza.

„Hõžnjak võitis eelnevad kaks raundi, kuid lasi viimases raundis, kui poksida jäi 1,5 minutit, läbi tugeva vasakhaagi ja pidi võtma vastu valusa kaotuse,” ütles Sinilill.

Ta vabandas, et oli kahjuks tööga palju hõivatud ja nägi suhteliselt vähe matše, enamasti poolfinaale ja finaale, seega raske on kogu OM-i kohta adekvaatset kommentaari anda, kuid see, mida ta nägi, jättis väga hea mulje.

„Väga hea esituse tegid Kuuba koondislased, kes said meeste kaheksast kullast neli. Teades, kui palju need riigid panustavad poksi, võiks üllatuseks võiks pidada esitusi Venemaa koondiselt, kes sai ainult ühe kulla, ja Kasahstanilt, kes piirdus kahe pronksiga,” sõnas Sinilill.

„Loodame, et järgmistel olümpiatel pole Eesti koondislased pealtvaatajate rollis ja suudame läbi minna sellest tihedast konkurentsist, et saavutada OM-i pilet,” ütles ta.

Olümpia tulemusi saab vaadata SIIT.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel