Fotod: Carlos Ferreira, EJU

Eesti juunioride laeks džuudo EM-il jäi 7. koht

14. september 2021 | Uudised

Luksemburgis toimunud juunioride Euroopa meistrivõistlustel esindasid Eestit kaheksa judokat.

Teised eestlased avaringist edasi ei pääsenud, kuid Viljar Lipard jõudis veerandfinaalini, kus ta kaotas maailma esinumbrile ja hilisemale kuldmedalistile Maxime Gobert’ile ning saavutas 7. koha, teatas Eesti Judoliit. Treeneri Vladimir Stepanjani sõnul ei jõudnud Viljar pingelisele kohtumisele järgnenud veerandfinaali eel korralikult taastuda ja Eesti judoka viga otsustas kohtumise tulemuse prantslase kasuks.

Esimeses ringis alistas Lipard Madalmaade sportlase Victor van Gerveni ja teises ringis norraka Gustav Brovoldi. Kolmandas ringis võitis ta lisaajal kadettide maailmameistrit Abrek Nagutševit (Venemaa), kes asub maailmareitingus (WRL) 14. kohal.

Lohutusringis pidi Viljar tunnistama Jevgeni Hontšarko paremust. Ukrainlane asub edetabelis 4. kohal.

Stepanjan oli Lipardi esinemisega rahul, kuna kõik püstitatud eesmärgid said saavutatud. “Viljari eesmärk oli võistelda hästi nii parema- kui ka vasakukäeliste vastaste vastu. See on tal väga hästi õnnestunud – ta tuli võitjana välja ka väga pingelistest kohtumistest. Nii strateegia kui ka taktika olid paigas, Viljar pidas pingele vastu ja andis endast maksimumi, võites ka maailma edetabelis endast palju kõrgemal asuvaid judokasid,” sõnas Stepanjan.

Lipard asub maailma edetabelis 22. kohal. Eurooplaste seas on ta 17. kohal. Tema järgmiseks suurvõistluseks on 6. oktoobril algavad maailmameistrivõistlused.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel