Foto: Shutterstock.com

Eesti judo sportlased alustavad võistlemist Euroopa meistrivõistlustel

16. august 2021 | Uudised

Eesti noored judo sportlased alustavad homme, 17. augustil võistlemist Kadettide Euroopa Meistrivõistlustel Riias. Ligi 400 osalejaga tiitlivõistlusel on Eestit esindamas 13 sportlast.

Kõrgetasemelisel tiitlivõistlusel esindavad Eestit kadettide vanuseklassi judo sportlased  vanuses 15-17 aastat.  Kokku võtab Kadettide Euroopa Meistrivõistlusest osa 391 sportlast 37 riigist.

“Eestis on kasvamas uus põlvkond judo sportlasi, kellel on suur potentsiaal viia Eesti judo taas maailma tippu, saavutades kõrgeid sportlikke tulemusi. Tänavuse võistluse tase on kõrge ning meie eesmärgiks on panna meie noored judokad proovile Euroopa tugevaimate vastaste vastu,“ sõnas Eesti Judoliidu president Kaido Kaljulaid.

Kadettide Euroopa Meistrivõistlustel on Eesti koondise vastutav treener Rain Arukaevu. Sportlasi on võistlustel toetamas treenerid Dmitri Budõlin, Dmitri Lepp, Priit Berg ja Sergei Sergejev.

Kadettide võistlusel kasutatakse topeltlohutuse süsteemi, mis tähendab, et eelringis kaotanud sportlane, kelle vastane jõuab hiljem poolfinaali, pääseb lohutusringidesse, kust on võimalik jõuda pronksmedali kohtumisse.

Võistlusel loositakse igas kaalukategoorias kaheksa maailmareitingu parimat eraldi alagruppidesse, et esinumbrid ei kohtuks kohe esimeses ringis. See tähendab, et tugevaimad judokad kohtuvad esimestes ringides reitingus tagapool olevate sportlastega. Samas reitingus tagapool olijatel on oht saada endale kohe esimeses ringis väga tugev vastane.

Võistluse esimesel päeval peavad Eesti sportlased kolm esimese ringi kohtumist. Anna Kotova (-48kg), Mihhail Šur´i (-55kg) ja Jegor Novikov´i (-60kg) vastased selguvad loosimise teel täna kell 18.00.

Eestit on Kadettide Euroopa Meistrivõistlustel esindamas Anna Kotova (-48kg), Valeria Ušanova (-63kg) ja Maria Simona Papp (-63kg). Poistest osalevad tiitlivõistlusel Mihhail Šur (-55kg), Jegor Novikov (-60kg), Ats Andreas Prangli (-66kg), Saad Dikajev (-66kg), Rasmus Talts (-73kg), Randy Nagel (-73kg), Karl-Johannes Pilt (-81kg), Jakob Vares (-90kg), Kabriel Kirna (+90kg) ja Samuel Mikk (+90kg).

Judo on iidne Jaapani võistluskunst ning seda peetakse maailma levinuimaks kahevõitlusalaks. Eestis tegutseb täna 40 judoklubi ning igapäevaselt harrastab judot umbes 6000 inimest. Olümpialalaks sai judo 1964. aastal ning Eesti judokatest on olümpial medalid võitnud Indrek Pertelson ja Aleksei Budõlin. Judot saavad harrastada väga erinevas vanuses sportlased, judo sobib nii noortele kui eakatele, meestele ja naistele. Judoga alustatakse tihti juba lasteaias, kuna laste jaoks on tegemist meelepärase ja mitmekülgselt arendava spordialaga, mis lisaks üldtreeningule õpetab distsipliini, käitumist, lugupidamist jpm.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel