Foto: Shutterstock.com

Davis ja Torrez lahkusid olümpiamängudelt hõbemedalitega

10. august 2021 | Uudised

Richard Torrez Jr. seisis silmagi pilgutamata ringis vastamisi 2-meetrise Bakhodir Jaloloviga, jäädes jalule võitluses kõige hirmutavama võitlejaga Tokyos.

Keyshawn Davis ja Andy Cruz vahetasid lööke kolme põneva raundi vältel, näidates oma suurepäraseid poksioskuseid.

Viimased kaks ameeriklast jõudsid pühapäeval Tokyos väga lähedale oma tiimi 17-aastasele meeste poksi kuldmedali põua lõpetamisele, jäädes napilt alla kahele parimale poksijale Kokugikani Areenil. Torrez ja Davis lahkuvad siiski Jaapanist usuga, et nad panid Ameerika tiimi jaoks aluse uuele ajastule.

“Me tulime siia ja tegime asju, mida paljud inimesed ilmselt ei arvanud, et me teeme,” sõnas super-raskekaalu poksija Torrez pärast 5:0 kaotust Jalolovile ja lisas, et nad andsid Ameerika poksile uue hoo sisse.

Tiim, mille treeneriks on Billy Walsh, lahkub Tokyost nelja medaliga. See on Ameerika suurim arv olümpiamedaleid aastast 2000.

Davis, Torres ja Ragan lõpetasid küll kolme hõbemedaliga, aga arvestades nende tugevaid vastaseid ei tasu nende pingutusi alahinnata. Rahvusvaheliste amatööride edu on protsess, millele kulub aastaid. Walshi tiimid saavad harva rohkem kui paar turniiri koos teha enne kui nende tipptalendid professionaalideks saavad ja kõik jälle otsast peale algab.

“Selle tiimi liikmed on palju läbi elanud, mina kaasaarvatud,” lausus Torrez. “Tavaliselt saame me ainult ühe aasta koos olla, kuni mõni teine tiim sisse tuleb ja asjad muutuvad. Tänu COVID-ile saime seekord ühe aasta lisaks ja see tuli meile Olümpiamängudel kasuks,” jätkas ta.

Jalolov oli Torrezele hiiglasuureks takistuseks nii füüsiliselt kui vaimselt. Kui nad 2019. aastal Venemaal võitlesid, lõi usbekk Torreze nokauti. “Ta on suur mees ja tugev kokurent. Temaga ringis olla ei ole lõbus,” tõdes Torrez.

Davis kaotas 4:1 Cruzile, kes võitis Kuubale Tokyos neljanda olümpiakulla. “Ma lahkun sellelt turniirilt teistsuguse võitlejana,” sõnas Davis. “Mul on hea meel, et ma sain olümpiamänge kogeda. See jääb mulle eluks ajaks meelde. Ma tunnen, nagu ma alustaksin oma karjääri otsast peale. Ma olen täiesti uus võitleja. Ma olen palju rohkem väärt, kui varem ja ma ei jõua ära oodata, et saaksin seda uuesti teha,” jätkas ta elevusega. Olümpiamängudel osalemine annab Davise profikarjäärile tõesti palju väärtust juurde. Sama kehtib ka Torreze kohta.

Allikas: Detroitnews.com

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel