Foto: Matchroom Boxing

Brittidel on uus profipoksi maailmameister

01. august 2021 | Uudised

WBA sulgkaalu meister Can Xu kaotas 31. juulil Essexis tiitli Leigh Woodile.

Wood peatas hiinlase 12. raundis. Mõlemal oli enne seda kaks kaotust. „Ma oleks võinud veel kaua poksida,” ütles võitja. „Löök, mis talle lõpu tegi, polnud nii vägev kui mõned eelnevad, aga need mõjusid.”

„Ta ei teinud 120 lööki raundi kohta, mis oli kõik meie plaani tagajärg,” kommenteeris Wood seda, et Xu tegi eelmises kohtumises Manny Roblesiga sulgkaalu rekordi 1562 löögiga. „Inimesed ei mõista seda, kui nad seda vaatavad. Sellest räägime mõni teine kord.”

„Ben ja Lee ütlesid mulle, et nad pole kunagi varem olnud taktikas nii kindlad,” kiitis meister treenereid Ben Davisoni ja Lee Wyliet.

„Loodetavasti noored näevad seda matši ja see tekitab neis soovi poksima hakata,” ütles Wood, ainuke Nottinghamist pärit profimeister Carl Frochi kõrval, kes oli ka kohtumist vaatamas.

Xu pidi mullu poksima Josh Warringtoniga, aga läbirääkimised jooksid liiva. Woodil oli aega matšiks valmistuda kuus nädalat. Ta pole vastu, kui Xu kasutab õigust korduskohtumisele, sest siis oleks tal aega valmistuda 12 nädalat.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel