Toivo Pettinen vs Kaupo Arro. Fotod: Dmitri Averjanov

Toivo Pettinen: mul on Kaupo suhtes ainult austus

31. juuli 2021 | Fightland, Uudised

Toivo Pettinen on lihaseline mees, aga tema võitu Fightlandil Kaupo Arro üle prognoosisid ainult sõbrad ja sugulased.

Toivo poksis kunagi, aga see oli kunagi. Kaupo Arro on üks Eesti esipoksijatest olnud kogu aeg. Olnuks tegu tai poksiga, võinuks prognoosida edu Toivole: 2017. aastaks oli tolleaegsel Pärnu TPK treeneril ja võitlejal 26 kohtumisest 22 võitu.

„Ma ei ole nii üllatunud, kuigi olin ilmselgelt underdog,” räägib Pettinen. „Ma lihtsalt distsiplineerisin ennast ja tegin vajalikud ohverdused, et seda lahingut võita. Kes teab, see teab!”

„Ma ei olnud veendunud, kas sõpruskohtumises üldse võitjat määratakse, aga poksida tuli nii, et kui määratakse, siis tuleb see mulle,” sõnab ta.

„Mul on Kaupo suhtes ainult austus ja kuna see oli sõpruskohtumine, siis maha ma teda lüüa ei tahtnud. Järgmiseks ma tahan kedagi, kelle saan põrandale saata. Ilmselt miski muu mind enam ei rahuldaks,” ütleb Toivo.

Tai poksi ega kikkpoksi Pettinen enam ei tee. Ta pole enam treener ega hakka seda ka niipea olema. Võib-olla siis, kui on oma asjad ära teinud. See aeg ei ole praegu.

Toivo Pettinen esindab Invictat ja teeb seda uhkusega, sest selle klubi inimesed on tohutult töökad ja täielikud professionaalid. „Meil on hea koostöö,” lausub Toivo.

„Viimasel ajal on läinud rohkem ülesmäge. Minu ümber on head inimesed. Minu naine Kati, kes on mind väga palju aidanud. Pere, sõbrad, trennikaaslased. Igaühel on oma panus selles elus, milles me elame,” tunnustab Toivo.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel