BR valis aasta võitlejaks Nunesi ees Cormieri

05. jaanuar 2019 | Uudised

Bleacher Report valis aasta vabavõitlejaks Daniel Cormieri ja jättis 2. kohale Amanda Nunesi.

Cormier on lubanud, et loobub 40-aastaselt ja see juhtub vähem kui nelja kuu pärast. On muidugi võitlejaid, kes lubadust ei pea, ent Cormier tundub olevat sõnapidaja. Tema aasta esimene tiitlimatš Volkan Özdemiriga polnud võrdne, kohtumine juulis raskekaalu tšempioni Stipe Miociciga tegi temast aga esimese mehe, kelle käes kahe raskeima kaalu tiitlid. Lisaks treenis ta keskkooli maadlusvõistkonda, sest ilmselt oli veel vähe tegevust.

Lisaks Nunesile märkis BR aasta parima võitleja kategoorias ära Israel Adesanya.

Aasta võitlus ja nokaut: Yair Rodriguez – Chan-sung Jung. Rodriguez virutas Korea Zombile küünarnukiga sellise litaka, et oli ime, et see pihta läks. Kuna läks pihta, on see aga unustamatu. Asja teeb imelisemaks see, et Rodrigueze sõnul oli löök plaanitud.

Aasta parim võitlus nr 2: Gaethje – Poirier. Oli aasta parim matš BR-i poolaastakokkuvõttes.

Aasta parim nokaut nr 2: Brian Ortega – Frankie Edgar (4. märts, UFC 222). Ortega polnud nii suur favoriit, kuid hävitas endise tšempioni ühe võimsa althaagiga.

Aasta kägistus: Oleinik – Albini. Oli parim ka poolaastakokkuvõttes. Nr 2: Adam Wieczorek – Arjan Singh Bhullar (14. aprill, UFC on Fox 29). Omoplata’t üritatakse tavaliselt asendi parandamiseks, poolakas saavutas sellega aga võidu. See oli teine sellise kägistusega võit UFC ajaloos.

 

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel