Foto: Matchroom Boxing

Blond Pommitaja poksis WBA tiitlikohtumise ühesilmaliselt

10. aprill 2021 | Uudised

Shannon Courtenay ja Ebanie Bridges poksisid 10. aprillil Londonis vabale WBA kukk-kaalu tiitlile.

Kohtumise võitis Courtenay 97-94, 98-92, 98-92. Bridgesi silm paistetas kinni. Matš oli tegelikult nii võrdne ja võitluslik, et kommentaatorid soovivad juba näha kordusmatši, mida keegi enne kohtumist ei oodanud.

Inglismaad esindav Courtenay (6-1 enne) ütles 2019. aastal, et saab kirju meestelt, kelle arvates pole naistele poksis kohta. Courtenay, kes poksib lakitud küüntega, oli kunagi ülekaaluline, jõi ja suitsetas 40 sigaretti päevas. Isa lahkus perest, kui tütar oli 10-aastane. Esimese matši tegi Shannon 21-aastaselt.

Bridgesiga pidas Courtenay Briti pressis sõnasõda. Press kirjutas, et tegemist on blondiinide vastasseisuga. „Blond pommitaja” Bridges ei tee enda jaoks olukorda kergemaks, kuna ilmub kaalumistele pitspesus. Ta ütleb, et tema eesmärk on naiste poksile tähelepanu tõmmata ja keegi ei vaataks muidu. „Oleks mul sellised, käiks ma ka kaalumas seksikas pesus,” kiitis Mikaela Mayer. Courtenay arvas, et Bridges ei austa sporti.

34-aastane matemaatikaõpetaja Bridges on endine atleetvõimleja, kes treenib George Kambososega ja väidab, et surub jalgadega üles 400 kilo. Ta alustas 5-aastaselt karatega, kuid Austraalias ei lubatud naistel võidelda. 20. eluaastates sattus ta baarikaklustesse nii naiste kui ka meestega, kuna blondiinina heideti tema üle tihti nalja. „Kui inimesed avaks silmad, näeks nad, et ma pole mingi naljanumber, kuigi mul on kunstrinnad. Ma löön nagu keskkaallane. Miks ma ei või olla korraga kaunitar ja koletis?!” küsib Bridges. Tal on kaksikvend.

„Ta on hea poksija, aga ma võidan. Ta on agressiivne, aga ma olen ka visa. Ma tahan teda näkku lüüa. Kui ta soovib energiat sotsiaalmeedias kulutada, siis kulutagu,” ütles Courtenay.

See oli esimene selle kaalu WBA tiitlikohtumine pärast 2017. aastat. Selle kaalu ülejäänud meistrid on Yulihan Luna (WBC), Maria Roman (IBF) ja Daniela Bermudez (WBO). Miks poksisid tiitlile poksijad, kes paiknevad maailma edetabelis 12. ja 29. kohal? Ürituse korraldas Matchroom Boxing. „Kumbki ei vääri tiitlimatši, aga ma tahan poksida võitjaga,” ütles veel üks Austraalia blondiin Shannon O’Connell, kes on WBA tabelis esikohal. Tegelikult pidi Courtenay poksima Rachel Balliga, kellelt pärines tema ainuke kaotus (raskekukk-kaalus), kuid Balli vaevab viirus.

Savannah Marshall KO3 Maria Lindberg (WBO keskkaalu tiitel)

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel