BKFC: PVZ kaotas marulise rusikavõitluse

06. veebruar 2021 | Uudised

UFC-ga lepingu lõpetanud Paige VanZant sai 5. veebruaril Floridas BKFC-s ühehäälse kaotuse Britain Hartilt.

PVZ võitis ühe raundi viiest ja võitles tasavägiselt ka kõigis teistes. Rusikavõitluses kogenum Hart tunnistas, et PVZ lõi tal hamba välja.

PPV maksis 40 dollarit. Võistlust oli vaatamas Shaquille O’Neal, kes plaanib BKFC-sse investeerida.

Miks vaadatakse BKFC-d? Üks põhjus on PVZ. Kakluskaunitar teenis matšiga 400 000 dollarit ehk 10 korda rohkem kui UFC-s, kuigi ütles, et ei valinud BKFC-d raha pärast. Arvati, et ta läheb Bellatori, sest seal võistleb tema mees Austin Vanderford, kuid PVZ kirg on BKFC: „Keegi ei saa öelda, et ma pole karm tibi.”

Teine põhjus on põnevus. Eelmisel nädalal suri ringis taas üks poksija, pakistanlane Mohammad Aslam. BKFC tundub lähim võimalus sellele, et miski võib valesti minna.

Poksiajakirjanik Katherine Dunn heidab raamatus “One Ring Circus” õhku küsimuse: miks inimesed tegelevad ohtlike tegevustega? Teadlased uurisid hiiri. Kui hiirele anti löök pähe, ei avastatud ajurakkude vähenemist. Kui anti teine löök, märkasid teadlased tähelepanuväärses koguses ajurakkude vähenemist, sest aju on vastuvõtlikum teise vigastuse puhul, kui alles paraneb esimesest löögist. Kui poksija saab peapõrutuse, on tal reeglina keelatud kuu aega ringi astuda. Mitukümmend aastat poksi võivad aeglustada ja raskendada poksija kõnelemist.

Viga võib saada aga mujalgi. Poksis esineb keskmiselt 0,13 surmajuhtumit 1000 osaleja kohta. Karmimad on ameerika jalgpall (0.3), mootorrattasõit (0.7), sukeldumine (1.1), mägironimine (5.1), langevarjuhüpped (12.3).

Poksi pakendatakse verisena, sest see müüb. Tegelikult pole tänavakaklustele poksis kohta. Iga minuti kohta ringis tehakse sadu tunde trenni.

Naispoksijate mehed on öelnud, et kui nende naised tulevad trennist koju verise huulega, arvatakse, et nemad tegi seda. Ka naised võivad olla füüsiliselt agressiivsed. PVZ soovis end kaitsta seepärast, et teda tüdrukuna vägistati. Lucia Rijkeri refleks oli pärast pikka sportlaskarjääri pea eest ära tõmmata ja põigelda, kui mõni peigmees tahtis teda paitada. Eileen McDonald tegi intervjuud 20 naisterroristiga. Selgus, et naised taluvad paremini valu ja säilitavad rahu.

USA Poksiliit ei korraldanud naistele meistrivõistlusi, kuni 1993. aastal andsid naispoksijad liidu kohtusse.

Bare Knuckle Fighting Championship toimus esmakordselt 2018. aastal. „See pole igaühe jaoks, kuid võitlusfännide jaoks sellest midagi tõelisemat pole,” ütleb sarja looja David Feldman.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel