UFC puuri raputavad nädalavahetusel raskekaallased

05. veebruar 2021 | Uudised

Sel nädalavahetusel lähevad Las Vegases vastamisi kuulsad raskekaallased Alistair Overeem (Madalmaad) ja Aleksander Volkov (Venemaa).

40-aastane ja 193 cm pikk Overeem on UFC raskekaallaste (kuni 120,2 kg) edetabelis viiendal kohal. Overeem, kelle isa on jamaikalane, on maha pidanud juba 65 MMA matši. Neist on ta võitnud 47 (25 nokaudiga) ja kaotanud 18. Ta on võitnud järjest kaks matši ja viimasest viiest vastasest nelja. Septembris alistas ta brasiillase Augusto Sakai.

Kunagine kikkpoksija Overeem on endine K-1 World Grand Prix’ võitja ning MMA organisatsioonide Strikeforce ja Dream meister. Overeem on üks vaid kahest mehest maailmas, kes on olnud nii K-1 kui ka MMA organisatsiooni tšempion. UFC meistriks ta siiski veel saanud pole. 2016. aasta tiitlimatšis kaotas ta ameeriklasele Stipe Miocicile, kelle käes on meistrivöö siiani.

32-aastane ja 201 cm pikk Volkov on UFC tabelis vaid üks aste madalamal – kuues. MMA võistlustelt on venelane saanud 32 võitu (21 nokauti) ja 8 kaotust. Viimases matšis alistas ta ameeriklase Walt Harrise.

Põnev saab olema ka kukk-kaalu (kuni 61,2 kg) kategooria matš ameeriklaste Cory Sandhageni ja Frankie Edgari vahel.

28-aastane ja 180 cm pikk Sandhagen on hetkel kukk-kaalu edetabelis teisel kohal. MMA karjäärist on tal ette näidata 13 võitu (5 nokaudiga) ja 2 kaotust.

Tema vastane Frankie Edgar on 11 aastat vanem ja 12 cm lühem. Ta on endine UFC maailmameister kergekaalus (kuni 70,3 kg). Edgar on võitnud 24 matši (7 nokaudiga) ja kaotanud kaheksa. Kukk-kaalu edetabelis on ta hetkel neljandal kohal.

Enne põhimatše on võimalik vaadata nelja eelmatši.

Otseülekanne Las Vegasest algab kanalil TV3 Sport ja voogedastusteenuses Go3 7. veebruaril kell 3.00.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel