VIDEO I Ruumet sai Tais võidu poksimatšis

06. veebruar 2021 | Uudised

Marie Ruumet võitis 6. veebruaril Bangkokis poksikohtumises punktidega kohalikku poksijat nimega Po.

Ruumet domineeris. Minut enne lõppu tundus, et ta nokauteerib vastase. Kohtunik küsis, kas Po soovib jätkata.

Poksiti sarja Potion Fight Night peamatšis amatööride raskekärbeskaalu meistrivööle. Kohtumise kommentaatorite arvates on Po ja Marie praegu kaks parimat võitlejat Tais. Poksiti viis 3-minutist raundi. Po oli kaalumisel eestlannast 3,5 kilo raskem, kuid matšil lubati siiski toimuda.

Ruumet ütles, et see tundus hea võimalus parandada poksioskusi. Po kohta ütles ta, et tegemist on korraliku vastasega, kellel jagub poksikogemust – Po oli enne seda 6-0, Ruumeti jaoks oli tegu poksidebüüdiga.

Po, kes esindas Peter Denmani spordiklubi, polnud tunnustusega kitsi: „Marie teeb Tais parimaid kontrarünnakuid. See on suur au mu jaoks. Toakaaslasega võitlemine on osa mu teekonnast.”

Treener ja selle ürituse promootor Nicholas Lee (Yorky MMA) ütles, et kui ta Mariet esmakordselt võitlemas nägi, oli Maries midagi erilist, mida pole võimalik kirjeldada.

Ruumet on endiselt ka Bear Fight Clubiga Chiang Mais, kuid liitus Lee klubiga Bangkokis, sest otsis vaheldust ja uusi võimalusi. „Pidevat reisimist on vähem ja raha kulub vähem, kui matšid Bangkokis toimuvad. Bangkokis on rohkem klubisid ja treeningpartnereid,” selgitas ta.

Ruumet on avatud matšidele Euroopas, kuid mitte praegu, kuna tal on leping One’iga.

Tais oli jaanuaris pandeemia tõttu võistluskeeld. Seepärast jäi toimumata näiteks Tawanchai kohtumine Jargo Anistega.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?