Astrid vs Sigrid: eks me kõik aimasime, et millalgi pidi see hetk tulema

11. märts 2021 | King of Kings, Uudised

Tallinnas 10. aprillil toimuval King of Kingsil leiab aset kauaoodatud kohtumine Astrid Johanna Grentsi ja Sigrid Kapaneni vahel.

„Sigridil on sellest matšist rohkem võita kui minul, kaotada aga pole midagi. Minul just on vastupidi. Seega ootan head ja võistluslikku matši. Parem võitleja võitku!” arvab Astrid.

„Sigrid on väga tubli tüdruk. Nagu näha, on tal palju tahet ja töökust ja see on kõige tähtsam. Muidugi on tal ka tubli treener, kes teda push’ib aina kõrgemale ja kaugemale. Seda on tore näha. Oleme Sigridiga sparrinud ja täitsa tuttavad omavahel, seega tean enam-vähem, mida ma ringis tegema pean, et teda võita. Usun, et Eesti võitlusspordi huvilistel on meie matši põnev jälgida, sest Eesti vs Eesti matšid on alati pingelisemad, tuleb mängu n-ö tõestamise hetk, et kumb siis ikkagi parem on,” lisab ta.

Tema viimane matš oli 31. oktoobril Laura Linnu vastu Eesti Muay Thai Liigas. Astrid võitis 3:0. „Ootasin võistluslikumat matši temalt, ta sai ju ikkagi möödunud aastal tai poksi EMV-l esikoha, kuid kahjuks ta ei saanud vist ennast käima või oli tal lihtsalt paha päev, ei oska öelda. Olin ise põlvevigastuse ja koroona tõttu pea aasta ringist eemal ja kartsin, et võib-olla ringitunnetus on mõnevõrra kadunud, aga õnneks läks kõik sujuvalt ja tundsin ennast ringis väga mugavalt ja enesekindlalt,” räägib Astrid.

Sigridi viimane fight oli üks meeldejäävamaid päevi tema elus. Kõik, mis enne 10. oktoobri King of Kingsi kohtumist Miina Sirkeojaga toimus, oli veidi stressitekitav, sest tal polnud vastast selgunud. Kondori treener Ringo Tipp helistas kaks ööd ja päeva kõiki Soome võitlusspordiklubisid läbi ja leidis lõpuks vastase.

„Ringo leidis mulle ise vastase, kui võistlusteni oli jäänud alla nädala. Olen selle eest väga tänulik,” kiidab Sigrid. „Matšipäeval olin üllatavalt rahulik. Endalegi oli see veidi imelik, aga see aitas rohkem keskenduda. 1. raundis tundsin end mugavalt ja pea oli selge. 2. ja 3. raundis surus vastane peale. Algselt tekkis kerge ehmatus, kuid peagi sain vastase tehnikast aru ja oskasin vastata. Väga tubli ja tugev vastane. Olen talle väga tänulik, et nii väikse etteteatamisega oli nõus minuga ringi astuma.”

„Eks me kõik aimasime, et millalgi pidi see hetk tulema, kui me Astridiga ringis kohtume,” naeratab ta. „Olen Astridit jälginud ja fännanud alates sellest, kui ise hakkasin selle spordialaga tegelema. Mulle meeldib tema hea tehnika ja võime olla ringis rahulik. Inimesena on ta hästi tore ja sõbralik.”

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel