Foto: Tartu Do

Aslanbeg võitis Eesti meistrivõistlustel järjekordse kulla

23. november 2021 | Uudised

Nädalavahetusel toimusid Tartus džuudo Eesti meistrivõistlused, kus kuni 81-kiloste meeste seas võidutses Eesti koondislane Aslanbeg Magomedkerimov (Tartu Do).

Esimeseks vastaseks tuli seekord Ralf Stiven Viru (Aitado).

„Viruga oleme ammused sõbrad, maadelnud oleme palju maadluspäevadel, kuid võistlustel minu mäletamist mööda ainult korra, kus võitjaks tulin mina. Temaga on alati olnud üsna raske maadelda, kuna ta seisab hästi ja tal on hea tunnetus. Tema rünnakute pärast ma muret ei tundnud, kuna teadsin, et suudan need ära kaitsta. Üllatuseks tulid kaks shido’t, mille sain üsna kiiresti. Teadsin, et Viru oskab maadelda targalt shido’de peale, seega pidin kiiresti matši lõpetama, mis mul õnnestuski,” räägib Aslanbeg.

Poolfinaalis astus vastu võrukas Randel Päästel (Rei).

„Randeliga oleme trennikaaslased juba natuke üle aasta. Meie maadlusstiil on üsna sarnane, teeme samu heiteid ja maadleme samadest haaretest. Sain temast jagu tänu suuremale kogemusele ja olin ka jõuga temast üle. Teadsin, et suudan teda varem või hiljem seljatada, kuid pidin olema ka veidi ettevaatlik, kuna Randelil on väga hea plahvatus ja ta suudab väga kiiresti heitesse sisse keerata. Domineerisin haarde peale, et neutraliseerida tema rünnakud.”

Finaalis ootas Steven Rothberg (Barra).

„Ka temaga oleme varem ühe korra kohtunud Eesti meistrivõistlustel umbes 5-6 aastat tagasi, kui suutsin teda võita. Vaatamata pikale võistluspausile oli Steven heas vormis ja suutis näidata poolfinaalis, et on ikka veel suuteline demonstreerima ilusat maadlust. Kui analüüsisin tema maadlust ja küsisin mitmelt treenerilt nõuandeid, sain teada, et Steven oskab hästi teha ura-nage-heidet. Hoidsin teda distantsil ja ootasin enda hetke. Tema rünnakud polnud minu jaoks ohtlikud. Tunnetasin need ära ja suutsin ära blokeerida. Petteliigutusega sundisin teda mulle järgnema ja kasutasin seda võimalust, et teda heita.”

Tartu Do võitis klubide arvestuses meeste võidukarika. Sellesse panustas ka kuldmedalist Mattias Kuusik, kes on öelnud: „Su emale ma meeldiks, sest suudan 1 kilogrammist õuntest tavapärase liitri asemel 1,5 liitrit õunamahla välja pressida.” Mitu liitrit klubikaaslane Aslan suudaks?

Lõunamaamehena eelistan tavalise õuna asemel granaatõuna. Vajadusel aga suudaksin 1 kilogrammist õuntest maksimaalselt välja pressida 1 liitri mahla, kuna veel koolis tehti selgeks massi jäävuse seadus, mis ütleb, et suletud süsteemi kogumass on jääv.

Kuidas BJJ-sse suhtute?

BJJ on huvitav spordiala. Olen isegi tahtnud külastada nende trenne, et saada natuke teistsugust newaza-kogemust, kuid BJJ-d ei saa väga džuudoga võrrelda, kuna maadlustempo newaza’s on erinev. Seega poleks BJJ kasutamine newaza-oskuste arendamiseks eriti praktiline, kuid siiski on mu arsenalis mitu tehnikat, mis on pärit just jiu-jitsu’st.

Mida džuudoringkondades arvatakse sellest, et Kristjan Tõniste nüüd tai poksi proovib? Te läheks vaatama, kui ta osaleks EMTL-i järgmisel etapil?

Kristjan on alati olnud justkui „universaalne” sportlane. Kui ta veel tegeles tipptasemel džuudoga, käis ta vabal ajal ka teistes trennides. Ma isegi enam ei mäleta, mitmel erineval kahevõitlusalal on ta Eesti meistriks tulnud. Kindlasti on mul kahju, et ta lõpetas džuudokarjääri, kuna jäin ilma põhikonkurendist Eestis. Arvan ja loodan, et tal läheb väga hästi tai poksis ja soovin talle edu! Kui tekib võimalus minna talle kaasa elama järgmisel võistlusel, siis lähen hea meelega.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel