Foto: iStockPhoto.com

Ärianalüütik Don C. Brunell: patriotism elab Ukraina poksijates!

15. märts 2022 | Uudised

Ärianalüütik, kirjanik ja kolumnist Don C. Brunell kirjutas, et ei näe tihti, kuidas miljonärist sportlane läheb oma koduriigi eest võitlema. Kuid just seda raskekaalu poksitšempion Oleksandr Usyk tegi, kui Venemaa Ukrainat ründas. Usyk lükkas edasi oma matši Anthony Joshuaga ja läks sõjast räsitud Ukrainasse. Kuid tema ei olnud ainus.

Ka Vasiliy Lomachenko ja Klitschko vennad tegid sama. Lomachenko on maailmatšempion ning mitmed eksperdid on teda pidanud maailma parimaks sportlaseks. Kui CNN küsis temalt, miks ta läheb Ukrainat kaitsema, vastas ta: „Mis mõttes miks? Minu kohustus on kaitsta oma perekonda ja kodu.“

Brunell märkis, et see, mida Ukraina poksijad on viimase kahe nädala jooksul teinud, kahvatub nende muljetavaldavate poksitulemuste kõrval. Nad riskivad oma eluga oma rahvuskaaslaste nimel. „Patriotism elab Ukrainas!“ ütles ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel