Foto: Fair Fight

Akopjan ja Vaskov võitlesid Vene suurimas kikkpoksisarjas

29. august 2021 | Uudised

Vadim Vaskov kaotas 28. augustil Fair Fighti üritusel Glory võitlejale Aleksei Uljanovile.

Vaskov (12-1) võitis viimati Number One Fight Show’l Wilson Varelat. Tema ainuke kaotus tuli Fair Fightil, vastaseks enne seda kaua Glorys võidelnud Chris Baya, kuid Vaskovil oli enne seda trauma. „Ka Valgevenes korraldatakse muidugi kikkpoksiüritusi, aga siin on kvaliteet kõrgem,” ütles Vaskov Jekaterinburgis toimunud Fair Fighti kohta. „Mul oli 7. augustil matš, aga nii lühike vahe mind ei sega. Vastane on kogenud ja selle üle on ainult hea meel. On kergem ringis töötada.”

Uljanov, kes oli favoriit, pidas esimese võistluse pärast 2019. aastat. Uljanov – seitsmekordne Venemaa meister tai poksis – võitis kolmeraundise kohtumise ühehäälse otsusega. „Läksin andma tõelist lahingut, mitte lihtsalt linnukest kirja saama. Näitasin, milline on Glory tase. Glory on tugevaim kikkpoksiorganisatsioon,” sõnas Uljanov. „Vastane oli väga tubli, ebamugav, kuna on vasakukäeline. Selliseid leidub vähe.”

Vaskovi klubikaaslane Žora Akopjan, kes temaga Number One’il käis, alistas viieraundises kohtumises Fair Fighti meistritiitlile 3:2 Maksim Sulgini (17-4). Akopjan võttis matši kolmepäevase etteteatamisega, kuna Türgi võitleja Vedat Hoduk loobus Glory kasuks. See oli Akopjani teine kohtumine Fair Fightis.

„Eriti vastase kohta infot ei kogunud. Žora matše vaatasin. Hea tehniline võitleja. Arvan, et tuleb isegi huvitavam kohtumine,” sõnas Sulgin.

Akopjan ütles, et kaal 77 kilo talle tegelikult eriti ei meeldinud ja järgmisel korral kikkpoksiks ta kategoorias kuni 70 kilo. „Matš oli võrdne: kord tema, kord mina. Seekord eelistasid kohtunikud mind. Maksimile igatahes kiitus, oli ta ju meister. Mul oli kuu alguses matš ja võtsin Maksimiga kohtumise ainult sellepärast, et olin talle kaotanud, aga ta läks siis teise kaalu,” sõnas Žora.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel