ACA 101: eestlane kaotas Poolas endisele UFC võitlejale

16. november 2019 | Uudised

Deniss Smoldarev kaotas 15. novembril Varssavis raskekaalumatšis kohalikule vabavõitlejale Daniel Omielanczukile.

Kaotus tuli avaraundis nokaudiga. „Ellu jäin! Aga jäin tukkuma. Meeleolu oli muidu super. Plaan oli panna ta hingeldama ja ta puhiseski nagu aurumasin, aga tal õnnestus mind nõelata enne kui mul teda,” kirjutas Smoldarev Facebookis.

Tegu oli õhtu tähtsuselt teise matšiga. 2-meetrine Eestimaa vägilane treenis matšiks Moskvas. Poolakas, kes kaalus eestlasest rohkem, ütles, et on pikkadega ka varem võidelnud ja see pole neid aidanud. „Kõige tähtsam on, et ma üle 120 kilo ei lähe,” sõnas ta. Omielanczuk (22-9-1 enne) pidas aastatel 2015-2017 mitu matši UFC-s. Kaotas Curtis Blaydesile, kuid alistas Aleksei Oleiniku.

Smoldarevi võidud ja kaotused olid enne 14-5. Ta sai viimati augustis Krasnodaris üritusel ACA 97 jagu Ioannis Arzoumanidisest (Kreeka). Smoldarevile tuli too matš napi etteteatamisega: „Tegu oli väga kõva, kaotuseta mehega, kellel medaleid MM-idelt ja mujalt. Jäin vastasele alla kaalus, kuid tegin selle tasa kiirusega ja liikumisega.” (Kreeklane oli varem maadleja.)

Smoldarev võitles pikalt sarjas M-1, kus pidas matši karjääri ilmselt tuntuima vastase Aleksander Volkoviga.

Tšetšeenide sari ACA kandis nime ACB, mullu ühinesid kotkad aga WFCA-ga ja võtsid uue nime. ACA-ga on lähedalt seotud Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov.

ACA raskekaalu tšempioniks sai augustis Jevgeni Gontšarov, kes alistas Tony Johnsoni. Smoldarev kaotas Johnsonile tänavu.

Smoldarevil on kodus kikkpoksi EM-i pronks. Ta kurtis aga, et tema kaasmaalased Eestis ei lepi kunagi vähema kui kullaga ja hakkas turvameheks. Kuus ööd nädalas ööklubis. Vahepeal jooksis Smoldarev matšile, lõi vastase nokki ja siis jooksis tööle tagasi. Hommikul oli vaja juba kell 11 tõusta ja trenni minna. Esimese vabavõitlusmatši eest Eestis teenis ta 40 dollarit, järgmise eest 120.

„Kõige raskem oli tööl mitte peksma minna ja end vigastada. Oluline oli kambaliider pikali lüüa. Meid viidi igal nädalavahetusel sellepärast politseisse. Siis näitasime videot ja lasti minema.”

Ta tuli klubist ära 2012. aastal ja hakkas tuletõrjujaks. „Ma olen alati tahtnud inimesi päästa,” ütles ta. Esimene tõsine juhtum juhtus juba 10 päeva pärast: kõik korterid 2.-5. korruseni põlesid. „Vaadake filmi „Backdraft”,” soovitas Smoldarev.

Smoldarevil on see terviseprobleem, et ta väsib kiiresti. Seepärast ta ei istu matšide pauside ajal. Ta jääks muidu magama.

Smoldarev on noorte Eesti meister sumos.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel