Foto: Lii Raasuke

Värske Euroopa meister osales Eesti Muay Thai Liigas

14. november 2019 | Muay Thai Liiga, Uudised

16-aastane Ilja Skolnov (Konkiro) sai augustis Ungaris kikkpoksi juunioride Euroopa meistriks. Seejärel osales ta Eesti Muay Thai Liiga hooaja avaetapil, kus tuli aga vastu võtta kaotus.

EM-i veerandfinaalis (60 kg) oli vastaseks plaanitud Rabah Benhagou (Prantsusmaa), kuid tema ei saanud kaalu ja nii õnnestus esimest korda võidelda poolfinaalis, vastaseks Artjom Štõrkov (Venemaa). Kuidas see matš kulges?

Štõrkoviga oli väga raske võitlus, kuna see oli neil võistlustel esimene. Oli keeruline mõtteid koguda. Ma ei saanud kohe aru, et olen ringis ja pean võitlema. Kogu võitlus oli väga tasavägine ja alles lõpus sain võitmiseks piisavalt punkte. Võitluse ajal andis treener mulle täpsed juhised, kuidas peaksin töötama. Ma ei saanud isegi kohe aru, et võitsin.

Kuidas läks finaal Ilir Deskajga (Horvaatia)?

Finaal oli kindel. Enne võitlust ei tundnud ma isegi põnevust, nii et sain aru, et võin selle võitluse võita. Vastane oli tehniline, mõnel hetkel polnud tema vastu mugav töötada.

Aprillis oli tulnud Rakveres WAKO Baltic Openi finaalis (63,5 kg) võit Aleksandr Solovjovi (FCC) üle, kes EM-il sai selles kaalus hõbeda.

Aleksandr on suurepärane võitleja. Lõpp temaga oli pingeline. See polnud minu jaoks kerge, sest pidin osalema raskemas kaalus. Muidugi oli see võitlus mõlemale kasulik: tegime järeldusi ja parandasime oma vead.

Mis siis juhtus muay thai liigas?

Võistlen tai poksis kogemuste saamiseks, oskuste täiendamiseks. Eelistan võistelda kikkpoksis. Sellegipoolest polnud võitlus halb. Vastane polnud kerge. Ta ei lubanud mul kogu aeg löögiseeriaid teha ja viis mu klintši. Sellega sai ta rohkem punkte koguda ja võitluse võita.

Miks Konkiro seni liigas polnud osalenud?

Me ei osale mingitel võistlustel, sest pole aega valmistuda nendeks. Meil on teised võistlused.

Kus need võistlused siis veel on olnud viimasel ajal?

Viimati oli WAKO Garant Cup. Seal võistlesin Aleks Sabinini vastu. Saavutasin 2. koha.

Kes Minski EM-il mulje jättis?

Jimmy Vienot, sest ta on huvitav võitleja, hea tehnikaga ja vastupidavusega.

Kes võidab Joshua – Ruizi kordusmatši ja miks?

Tegelikult ei vaata ma professionaalseid võistlusi. Kui, siis ainult mõnda huvitavat nokauti. Seetõttu pole need võitlejad mulle tuttavad ja ma ei oska öelda, kes võiks võita.

Mida tänapäeval tööõpetusetunnis õpetatakse? Kui me koolis käisime, siis pidid isegi poisid väikse liniku heegeldama.

Praegu õpetab tööõpetus poisse joonistama, kuidas tööriistu õigesti käsitseda. Ma olen 10. klassi õpilane ja gümnaasiumis enam tööõpetust ei ole, aga 9. klassis tegime loovtööd ja näitasime pärast õpetajale. Või õpetaja andis meile joonistused ja me pidime ise selle töö ära tegema.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel