VIDEO! Aasta suurim poksimatš: Wilder ja Fury tegid skandaalse viigi

02. detsember 2018 | Uudised

Los Angeleses peeti 1. detsembril maha vägev poksiõhtu, mille peamatšis tegid WBC üliraskekaalu tšempion Deontay Wilder (40-0) ja Tyson Fury (27-0) viigi.

Skandaalne Billy Joe Saunders filmis kolm päeva varem, kuidas ta panustab 70 000 naela Furyle, kelle võidu tõenäosus oli 8/11.

Wilder kaalus 96 kilo. Nii kerge oli ta viimati 2008. aastal, kui sai olümpiamängude pronksi. Fury, kes on aastaga kaotanud ligi 50 kilo, kaalus 116. Sama palju kaalus Mustlaskuningas ka viimati Francesco Pianetaga poksides, kui teda lodevuse eest nahutati.

Suurt etendust tulid vaatama Zlatan Ibrahimovic, Floyd Mayweather, Gennadi Golovkin, Evander Holyfield, Buster Douglas, Michael Spinks, Riddick Bowe, Terence Crawford ja Shaquille O’Neal. Eks peeti ju teatritki alguses jumalavallatuks kohaks, mis meelitas kohale masse, kes soovisid näha, kuidas inimidentiteeti deformeeritakse.

Poksiajakirjanikud pahandavad, et üks kohtunik andis esimesed neli raundi Wilderile, kuigi kiire Fury oli nendes osavam.

Wilder lõi inglase pikali 9. raundis. Öeldakse, et kui vaatad teise võitleja silmadesse, näed tema hinge. Sel hetkel hing kahtlemata paistis.

Arvatakse, et Fury oleks võitnud, kui Wilder poleks teda teist korda pikali löönud. Leidis see aset 12. raundis. Pole teada, kui pikk põrandal lamamine Fury jaoks tunduda võis. Relatiivsusteooria kohaselt pole aeg absoluutne. Ametlikult kestis see mõni sekundit. Pole teada, kuivõrd ta oli kursis, mis sel hetkel ringis toimus, kuid Fury ei andnud mingit elumärki. Ühtäkki ajas ta end aga järsult istukile otsekui WWE maadleja Undertaker ja võitles lõpuni.

Fury tabas 84, Wilder 71 lööki. “Kohtunikud olid kohutavad,” ütles matši kommenteerinud Lennox Lewis.

Poksi on ju ikka peetud proletariaadi alaks, sest poksivad vaesed. Mis aga toob ringi rikkad? Fury on tšempion, kes ei taha tšempion olla. Ta lubas annetada matšiga teenitavad ligi 10 miljonit dollarit kodututele. Tema jaoks on tähtsam võit alkoholismi ja narkosõltuvuse üle. Ta ütles, et kui ta võidab, siis ta kaua poksida ei kavatse. Enne dopingukaristust oli vastupidi: Fury tahtis kõiges võita. Fury sai WBA ja IBF-i tšempioniks 2015. aastal võiduga Vladimir Klitško üle. Ettevalmistus selleks oli alanud aga juba 2009.-2010. aastal, kui tal õnnestus ukrainlasega treenida ja ta pani kõik kõrva taha. Sellesse ajajärku jäi ka kuulus saunaintsident, kui nad läksid koos lavale ja Fury olevat visanud nii palju vett, et kupatas ukrainlase välja. Klitško ütles, et seda pole olnud, Fury on kloun ja elab mingis oma maailmas.

Wilder teenis 14 miljonit dollarit. Irish Mirror kirjutas enne matši, et Wilderi varandus on 16 miljonit dollarit. Tema suurim palgapäev enne seda oli matš Luis Ortizega: 2,1 miljonit.

IBF-i ja WBA kuni 70-kiloste meeste tšempion Jarrett Hurd (22-0) oli 4. raundi nokaudiga üle Jason Welbornist (24-6). Hurd (USA) poksis viimati aprillis ja ravis pärast seda õlga. Welborn (UK) võttis matši jaoks kaalus alla. Hurd teenis esmakordselt matši eest miljon dollarit, Welborni palk oli 30 000.

Vabale kõige kergemate meeste IBF-i meistritiitlile poksisid filipiinlane Mark Barriga (9-0) ja ameeriklane Carlos Licona. Kohtunikud andsid 2:1 võidu Liconale.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel