Foto: WBC

51-0-1: ajaloo parim väike mees Ricardo Lopez

26. juuli 2021 | Uudised

Ricardo Lopez lõi poksijaid nokauti nagu George Foreman (38 nokauti), Lopezi saavutus oli aga hinnatavam, kuna ta oleks kaalult sobinud Foremanile lõunasöögiks.

Lopez on üks 15 profipoksi meistrist, kes lõpetanud kaotuseta. Ta jagab Rocky Marcianoga ja Floyd Mayweather juunioriga kõige rohkem järjest kaotuseta peetud tiitlikohtumiste rekordit: 26.

„Mul on nii hea meel, et Ricardo ei võistle minu kaalus. Ma poleks temast kunagi jagu saanud,” ütles Julio Cesar Chavez. Lopez reklaamis Mehhikos kõike tortiljadest loteriipiletiteni – Mehhikos suurim au -, kuid ta polnud nii kuulus kui Chavez, sest Mehhiko meestele meeldivad poksijad, kes armastavad napsi ja laia elu.

Ricardo oli suur beebi ja sündis keisrilõikega. „Probleem on see, et ma jäingi nii suureks,” muigab tagasihoidlik Lopez. Koolis hüüti väikest Ricardot Oakeseks ja ta pidi nädalas vähemalt paar korda kaklema, et end kaitsta. Tema eeskuju oli Sugar Ray Robinson ja kuna Robinson teenis raha piimamüügiga, hakkas ka Lopez piima müüma. Amatöörina sai Lopez vaid ühe kaotuse. Ta oli öö läbi pärast seda ülal ja nuttis emaga.

Lopez oli Mike Tysoni üks lemmik. Lopez mõistis, miks Tyson hammustas Evander Holyfieldi. 1991. aastal poksis Lopez tiitlile Kyung-Yun Leega, kes teda hammustas, tema peale sülitas ja lõi neerudesse. Lopez säilitas rahu ja võitis. 1997. aastal lükkas Alex Sanchez 4. raundis Lopezi põrandale ja lõi teda. Lopez tegi talle lõpu järgmises raundis.

„Ricardo võtab vastase osadeks nagu kirurg. Ta alustab kõhust. Neerud, maks. Seejärel liigub ta rinnapiirkonda ja lõpuks võtab ette kolju,” iseloomustas Don King Lopezit, kelle hüüdnimi oli Dr Finito.

„Roy Jones on poksijatest parim atleet, aga Ricardo on parim poksija,” tunnustas 1999. aastal Joe Goossen, kelle Bleacher Report valis 2011. aastal viimase 10 aasta 10 parima treeneri hulka.

Boxrec peab Lopezit ajaloo parimaks minimumweight’iks.

25. juulil 2021 sai Ricardo Lopez 55-aastaseks.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel