Foto: Peter Fastl

Täispikk video: WBC meister Rupprecht kaitses napilt tiitlit

25. juuli 2021 | Uudised

WBC õlgkaalu meister Christina „Tina” Rupprecht kaitses 24. juulil Saksamaal tiitlit Katia Gutierreze vastu.

Rupprecht võitis 97:93, 96:94, 94:96. Kaotuseta Rupprecht valitseb WBC-d 2017. aastast. Tal oli seni peetud 11 kohtumist, neist kaks nimekate vastastega: endine IBF-i meister Joana Pastrana ja praegune IBF-i meister Yokasta Valle. Rupprecht poksis viimati 2019. aastal. Profipoksijaks hakkas ta pärast vaidlust Saksamaa Poksiliiduga, kellele ei meeldinud, et ta treenib Augsburgis, kus läks ülikooli.

Nüüd lisandus veel üks kõnekas võit, sest 32-aastane Gutierrez (23-7) valitses IBF-i 2011-2013. Gutierrez pidi meistriks saamiseks alistama Irma Sanchezi. Vahepeal tulid kaotused meistritelt Kenia Enriquezilt ja Anabel Ortizilt, kuid viimati poksis Gutierrez 2019. aastal Pastranaga ja võitis.

Rupprecht kogub praegu raha hooandmisküljelt. „Kui su nimi pole Klitško, ei teeni poksija raha. Vastupidi, poksijad peavad ise matše korraldama,” selgitab tema uus mänedžer Peter Schulze.

Rupprecht pidi eelmisel aastal pidama korduskohtumise Vallega. Rupprecht haigestus Valle sõnul koroonasse. Rupprechti sõnul loobus Valle kohtumisest napi etteteatamisega.

Euroopa poksijal on keeruline leida vastaseid kaalus, mille eliit resideerub Ladina-Ameerikas ja Aasias. Isegi treeningpartnereid pole lihtne leida ja Rupprecht peab tihti treenima raskemate naistega. Saksamaal on huvi poksi suhtes langemas, avaldab Rupprecht. Televisioon kannab poksi üle vähe, eriti naiste poksi. Playboy tegi Rupprechtile möödunud aastal pakkumise, aga ta ei saanud seda vastu võtta – ta on keskkoolis kehalise kasvatuse õpetaja.

24. juuli kogu poksiõhtu ülekannet saab vaadata SIIN.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel