Foto: Shutterstock

27. augustil tähistatakse rahvusvahelist poksipäeva avalike treeningutega

24. august 2023 | Eesti Poksiliit, Uudised

27. augustil on rahvusvaheline poksipäev. Seda tähistatakse avalike treeningutega, kuhu on kõik oodatud.

Mis on rahvusvaheline poksipäev?

Poksipäev sai alguse 2017. aastal Venemaal, varem peeti seda 22. juulil.

2021. aastal nihutas IBA selle 27. augustile, et tähistada esimest MM-i, mis 1974. aastal Kuubal peeti.

Kuubal peetud MM toimus 17.- 30. augustini, kulla said 11 meistrit, kellest kõige enam just Kuuba poksijad. Võitjate seas olid sellised nimed nagu Teofilo Stevenson, Wilfredo Gomez, Leon Sprinks.

Seoses rahvusvahelise poksipäevaga toimuvad avalikud treeningud:

Poksiklubi Kalev

Kalev on Eesti suurim ja hinnatud poksiklubi, kus treenitakse inimesi igas vanuses, suuruses ja oskustega, et kõik saaksid parima poksikogemuse. Eriti tuntakse klubis uhkust väikestest trennigruppidest, mis võimaldavad personaalsust.

Klubil on mitmeid treeningsaale ja ohtralt treenereid.

  • Liivalaia 7 poksisaalis pühapäeval kell 11.00-12.00 lapsed ja noored ja 12.00-13.30 täiskasvanud algajad.
  • Tondi 17 saalis pühapäeval kell 14.00 kõik vanused ja tasemed.

Kalevi poksiklubi tasuta proovitreeningule saab end kirja panna SIIT!
Info ja registreerimine telefoni teel 5525338 e-post info@poksiklubikalev.ee

Järve Boxing poksiklubi

Kohtla-Järvel asuv poksiklubi ootab treeningusse:

  • Toila Laululava 27.08 kell 15.00.

Info ja registreerumine: Sergei Tšaškin, tel. 51913395

Kas teadsid, et…?

  • Eesti Poksiliit on üks vanematest Eesti spordi alaliitudest, mis taasasutati 1989. aastal, a. asutatud EKRAVE õigusjärglasena.
  • Eesti Poksiliit on Rahvusvahelise Poksiliidu (International Boxing Association – IBA) ja Eesti Olümpiakomitee (EOK) liige. Rahvusvahelise alaliidu ja Eesti Olümpiakomitee liikmena koondab Eesti Poksiliit kolmkümmend kaks olümpiapoksi (IBA open boxing) propageerivat ja arendavat spordi- ja poksiklubi üle Eesti. Eesti Poksiliidu missioon on olümpiaväärtuste edendamine ja propageerimine avatud poksi arendamise kaudu.
  • Eesti Poksiliidu missioon on olümpiaväärtuste edendamine ja propageerimine IBA avatud poksi, IBA Professionaalse Poksi ja Ülemaailmse Seeriavõistluse WSB (World Series Boxing) arendamise kaudu. Missiooni täitmisel peab Eesti Poksiliidu juhtkond eriti tähtsaks poksispordi arendamist, treenerite ja kohtunike pidevat enesetäiendamist, Eesti rahvuskoondisele treening- ja võistlustingimuste tagamist ning üleriigiliste ja rahvusvaheliste avatud poksi võistluste, s.h. üldharivate noorteürituste kõrgel tasemel läbiviimist.
  • Eesti Poksiliit on Eesti poksielu korraldaja ja arendaja ning olümpismi väärtuste kandja, mis on avatud loomingulistele ideedele ning uutele olümpialiikumise ja spordi projektidele. Kaasaegne rahvusvaheline treening- ja võistluskeskkond ning võistluste, aga ka täiendkoolituse seminaride läbiviimise kõrge tase võimaldavad Eesti Poksiliidul aktiivselt osaleda rahvusvahelises olümpialiikumises võistlus- ja tippspordi tasemel.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel