Wing tjun arendab keha, teadvust ja jõudu

23. jaanuar 2020 | Uudised

Wing tjun hõlmab kung fu’d ja wing chun’i. Tallinnas õpetab seda Sten Aamer, kellel on vahva nimega MTÜ Lühike Löök.

Kung fu on üheaegselt tehnika / oskus (kung) ja selle praktika / praktiseerija (fu). See võib tähendada igat võitluskunsti, millel on oma tehnika ja mille saab järjepideva harjutamisega omandada.

Wing chun on 300-aastane Hiina võitluskunst, milles on ühendatud pöörlevale kehamehaanikale toetuv „ussikeha” ja vedrujatele liigestele toetuv „valge kurg”, lisaks palju muud põnevat. Wing chun’i suurmeister on Donnie Yen filmis „Ip Man” ja selle kolmes järjes. Wing chun’i praktiseerijad on näiteks Robert Downey juunior, endine UFC tšempion Tony Ferguson, Jackie Chan jt. Oli ka Bruce Lee.

Wing tjun on sisemine tehnika, mis õpetab kasutama vastase jõudu ja annab selle harrastajale peaaegu piiramatu enesearendamistee sõltumata vanusest ja füüsilisest vormist. Tänu pehmele lähenemisele on wing tjun’i rakendamine väga vahetu, ründajale aga äärmiselt agressiivne ja hävitav.

Wing tjun’i ja teisi „sisemisi” võitluskunste propageeriv organisatsioon kannab nime IWKA. Selle koolid asuvad 18 riigis. IWKA wing tjun on Sergio Pascal Iarola 30-aastase uurimus- ja treeneritöö tulemus. Programmis on 12 õpilasetaset ja veel mitmed kõrgemad tasemed.

„Minu esialgne mõte oli minna omandama enesekaitset, peagi aga selgus, et tegemist on hoopis sügavama ja ägedama süsteemiga. Wing tjun õpetab tänapäeva inimestele arusaadavate meetoditega iidseid enesearendamistehnikaid. See aitab mul väljuda igapäevarutiinist ja tegelda millegagi, mis on väga huvitav ja mitmekülgselt arendav,” räägib 2012. aastast Steni trennis käiv Krista.

Teda toetab Kaido, ametilt advokaat: „Minu jaoks on wing tjun kehakultuur selle kõige paremas mõttes. Wing tjun’i treeningud annavad mulle väga mitmetahulise tulemuse: aitan elus hoida sajanditevanust kunsti, osalen selle kunsti edasiandmisel, saan harjutusi teha ja aega veeta koos oma lastega, arendan kiirust, reaktsiooni ja loodetavasti suudan end ka täbaras olukorras kaitsta.”

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel