WBO tiitlile poksiv Artur Akavov: see matš lahendaks vastuseta küsimused

17. jaanuar 2019 | Uudised

Endine Eesti koondislane Artur Akavov poksib 18. jaanuaril New Yorgis WBO keskkaalu tšempioni Demetrius Andradega.

Ameeriklane Andrade on kaotuseta. 26 poksijat on üritanud mõistatust lahendada ja ebaõnnestunud. Andrade võitis vaba tiitli oktoobris. See on tal esimene tiitlikaitsmine. Varem on ta olnud WBA ja WBO tšempion kergekeskkaalus. Andrade on 2007. aasta amatööride maailmameister.

Venemaad esindav 33-aastane Akavov on kaotanud 21 matšist kaks, viimati 2016. aastal punktidega WBO tiitlimatšis tšempionile Billy Joe Saundersile. Kõik, kes seda matši nägid, teavad, et tegelikult peaks tšempion olema Akavov. Meritokraatia kaotas sel õhtul. Saunders üritas ja üritas, ent Akavovi lõug oli otsekui kivist. Võidetud lahing on kaks korda melanhoolsem kaotatust, ütles Wellingtoni hertsog, ja Saundersit ongi viimasel ajal tabanud skandaalid: ta jäi vahele dopinguga ja lekkis ka video, milles ta tegi alandavaid seksinalju. Ka Arturil pole vastasest häid mälestusi. „Ebausaldusväärne inimene,“ ütleb ta Good Fightile. Saunders muutis matši kuupäeva kolm korda.

Akavov üritas omal ajal pikka aega Venemaa koondisse saada ja hakkas siis esindama Eestit. Treenis Tartu klubis Sirge. 2006. ja 2007. aastal tuli ta Eesti meistriks, kogunesid turniirivõidud välismaal. Plaanis ka edasi Eestit esindada, kuid kodakondsuse puudumisel tuli sellest loobuda. Amatöörina võitis Akavov 118 matšist 97.

Esimese profimatši pidas ta 2011. aastal. Kolm aastat hiljem võitis WBO Euroopa meistri tiitli. Akavov on pärast seda tihti tiitlimatše Eestisse toonud. Viimati poksis ta eelmise aasta mais Riias, kus sai WBO rahvusvahelise tšempioni tiitlimatšis jagu argentiinlasest Gonzalo Coriast. Reklaamiti välja, et Akavov poksib sügisel Tallinnas üritusel Warrior Fight. Ei poksinud. „Mul oli kõrvavigastus,“ selgitab Artur.

Andrade vastane pidigi olema Saunders. Andrade tunnistab, et Akavov on ohtlik, aga ta praalib juba, et järgmiseks võtab ta ette kaalu ülejäänud tähtsate poksiorganisatsioonide tšempionid Canelo Alvarezi (WBA, WBC) ja Daniel Jacobsi (IBF). Organisatsioonidel on vahel kaalus mitu tšempionit – super, regular ja ajutine -, Akavov poksib aga WBO keskkaalu ainukesele tiitlile.

Andrade on Akavovi ja Saundersi matši tudeerinud ja teab, et Akavov on mees, kes ei peatu kunagi. Akavovile ju meeldis nii väga surematu Wolverine, et ta lasi endale lõigata superkangelase soengu. Milline Wolverine’iga filmidest on tema lemmik? „Raske öelda. Ilmselt esimene „X-Men“,“ sõnab Akavov. Ta soovis Saundersiga kordusmatši, aga Andrade on tugevam poksija ja see matš lahendaks vastuseta jäänud küsimused, usub Artur.

Tähtsaid matše peetakse sel poksiõhtul Madison Square Gardenis mitu. Naaseb endine WBA ja WBC valitseja Jorge Linares. Tema matšist Pablo Canoga selgub, kumb saab poksida WBC tšempioni Jose Ramireziga. Amanda Serrano on olnud tšempion juba kuues kaalus ja soovib seitsmendat, vastaseks WBC tšempion Eva Voraberger. Esmakordselt kaitseb tiitlit värske IBF-i tšempion TJ Doheny. Poksib endine tšempion Chris Algieri. Artur sellest ei taha rääkida, kui palju ta teiste staaride matše vaatab, küll aga tunnistab, et võitlus legendaarses Madison Square Gardenis on muidugi ülendav. Just seal poksisid Rocky Marciano ja Joe Louis, Muhammad Ali ja Joe Frazier.

Boxrec kirjutab, et Akavov elavat nüüd Beverly Hillsis. See pole ju ometi võimalik? Ta ju jumaldab Pihkvat ja sealne meedia kirjutab, et kõik Pihkvas teavad ka teda ja tervitavad, kui näevad teda trenni suundumas. „Elan endiselt Pihkvas. Ei maksa kõike uskuda, mis internetis,“ kinnitab Artur.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel