Warrington loobus meistrivööst

22. jaanuar 2021 | Uudised

Sulgkaalu IBF-i meister Josh Warrington (30-0) loobus tiitlist, kuna ei jõudnud tiitlimatši osas kokkuleppele.

Ta pidi tiitlile poksima Can Xuga, kes on WBA tavameister (suur meister on Leo Santa Cruz). Seda matši oli organiseeritud 2019. aastast, kui Xu meistriks sai. Kohtumine pidi lõpuks toimuma 13. veebruaril, kuid hiinlane loobus, kui kuulis, et see peetakse vaatajateta. Warrington peab nüüd 13. veebruaril tavamatši Mauricio Laraga (21-2), kellel suured vastased seni puuduvad, kuid kes asub IBF-i tabelis 10. kohal. IBF polnud kuuldavasti rahul vastasega, kellega matši Warrington pakkus järgmiseks pärast mehhiklast ja nii tuligi vööga hüvasti jätta.

„Xu arvab võib-olla, et me saame selle matši pidada hiljem, aga meil pole praegusel koroonaajal luksust oodata,” sõnas Warrington. Xu postitas 21. jaanuaril Weibosse video, milles ütleb, et süüdi on Warrington, kes oli toimumiskoha osas jonnakas.

Tegelikult on ilmselt vastutav Warringtoni promootor Eddie Hearn. „Olen palju vaeva näinud, et Josh saaks poksida Xuga või WBC meistri Gary Russelliga aprillis või mais,” ütles Hearn.

Bad Left Hook spekuleerib, et IBF soovis Warringtoni kordusmatši Kid Galahadiga, kes paikneb IBF-i tabelis 1. kohal. 2. koht on hetkel vaba, 3. kohal seisab James Dickens, kes siis ilmselt Galahadiga vabale tiitlile poksibki.

WBC on teinud Russellile kohustuslikuks poksida järgmiseks Rey Vargasega.

Warrington oli hetkel ainult IBF-i meister.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel