Legendaarne Conor McGregor naaseb pärast aastast pausi UFC puuri

22. jaanuar 2021 | Uudised

Terve spordimaailm ootab McGregori ja Poirier’ duelli: endine kahe kaalukategooria meister, iirlane Conor McGregor läheb vastamisi endise kergekaalu vahetiitli omaniku ameeriklase Dustin Poirier’ga.

Seda põnevat kergekaalumatši (kuni 70,3 kg) kannavad otse UFC võitlussaarelt üle telekanal TV3 Sport ja voogedastusteenus Go3 24. jaanuari hommikul. Põhimatš algab Eesti aja järgi orienteeruvalt 7.00, enne seda näidatakse nelja eelmatši.

McGregor ja Poirier kohtuvad juba teist korda. 2014. aastal nokauteeris McGregor ameeriklase 1 minuti ja 40 sekundiga. Enne seda suutis Poirier iirlase ühe hamba võrra vaesemaks teha.

32-aastane ja 175 cm pikk McGregor on varasemalt olnud UFC meister nii kergekaalus kui sulgkaalus (kuni 65,8 kg). Ta on MMA karjääri jooksul saanud 22 võitu (19 nokaudiga) ja neli kaotust.

McGregor kaotas kergekaalu meistrivöö 2018 oktoobris kuulsale Venemaa esindajale Habib Nurmagomedovile. Oma viimases matšis eelmise aasta jaanuaris alistas McGregor ameerika võitleja Donald Cerrone’i 40 sekundiga. Enne seda sai ta võidumaitset tunda tükk aega tagasi – 2016. aasta novembris, mil McGregor alistas ameeriklase Eddie Alvarezi. Vahepeal ei võidelnud ta kaks aastat, sest teatas karjääri lõpetamisest.

McGregor on hetkel UFC kergekaalu tabelis neljandal kohal. Huvitava faktina sai McGregor oma MMA karjääri esimese kaotuse 2008. aastal Leedu võitlejalt Artjom Sitenkovilt.

Samas pikkuses ja vanuses Poirier on varasemalt olnud UFC kergekaalu vahetiitli omanik. Ta on alistanud mitmeid tipptasemel võitlejaid: Max Holloway, Justin Gaethje, Eddie Alvarez, Anthony Pettis ja Uus-Meremaa võitleja Dan Hooker, kes kaotas ameeriklasele juunis.

2019 septembris kaotas Poirier Nurmagomedovile. See oli tema ainuke kaotus viimase kaheksa matši jooksul.

Poirier’l on 26 võitu (12 nokauti) ja kuus kaotust. Ta on UFC kergekaalu tabelis teine. Meistrivöö on endiselt Nurmagomedovi käes hoolimata sellest, et ta teatas karjääri lõpetamisest.

Enamik spetsialiste peab favoriidiks McGregorit. Kuigi Poirier on veidi parem lukumaadluses, on iirlane väga hea löökides.

“Dustin meeldib mulle. Ma arvan, et ta on hea võitleja – isegi suurepärane võitleja – , kuid ta on minust siiski mitu taset madalamal,” ütles McGregor matši promoklipis ja lubas Poirier’ 60 sekundiga nokauti lüüa.

“Ma arvan, et pikemates matšides võidab parem sportlane. Igaüks võib matši alguses viga saada, aga mida kauem matš kestab, seda enam tõuseb esile parem võitleja ning ma tahan näidata, et mina olen parem võitleja,” vastas Poirier.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel