Foto: Tom Hogan

Viis aastat valitsenud Mrdjenovich jäi tiitlitest ilma

23. aprill 2021 | Uudised

WBA sulgkaalu meister Jelena Mrdjenovich kaotas 22. aprillil New Yorgis tiitli Erica Cruz-Hernandezile (12-1).

Kohtumine lõpetati 7. raundis Mrdjenovichi silmavigastuse tõttu, sest ringikohtunik arvas, et tegu oli peade kokkupõrkega, kuigi videokordus näitab, et vigastuse põhjustas käelöök. Mrdjenovich kaotas kõigi kohtunike hinnangul 63-70. “Ma hakkasin just tunnet kätte saama. Ma tavaliselt kukutan vastaseid viimastes raundides,” sõnas Mrdjenovich. Ta ütles, et lakub haavu ja otsustab siis, kas soovib korduskohtumist.

Kohtumise teleülekande üks kommentaator oli WBO meister Jamel Herring, kes aprillis saatis erru Carl Framptoni. Herring loodab kommentaatoriks hakata, kui kunagi sportlaskarjääriga lõpu teeb.

Mrdjenovichi treener Milan Lubovac sai mullu infarkti ja viibib vegetatiivses seisundis. Uus treener Johnathon Banks ei saanud eelmisel tiitlikohtumisel Jelena nurgas olla, sest tähtsam õpilane Gennadi Golovkin vajas abi.

38-aastane Mrdjenovich võitis meistritiitli esmakordselt 2005. aastal. Ta on Kanada kodanik, kuid tema isa on Serbiast.

Kui Mrdjenovich detsembris poksis, oli ta ka WBC meister, WBC andis aga tiitli Amanda Serranole ja Mrdjenovich on pahane. „Nad isegi ei teatanud mulle,” imestas ta. Mrdjenovich ütles, et ta pole vältinud Serranot, lihtsalt teenistus tuleb paika saada. Tuntud poksijaga poksis Mrdjenovich viimati 2016. aastal, kui vastu astus Edith Matthysse.

Kui Serranol oli seitse vööd, ütles Serrano, et mis kasu sellest on, kui ta ei teeni kohtumisega isegi 100 000 dollarit. „See ei motiveeri ju noori tüdrukuid, kui ma olen 10 aastat poksinud ega teeni midagi. Me riskime samamoodi nagu mehed,” ütles ta.

Frida Wallberg, ainuke naine, kes Serranot võitnud, lõpetas pärast järgmist matši, sest ta viidi haiglasse ja pärast seda on teda vaevanud kohutavad peavalud. Ainuüksi 2020. aastal viidi ta peavaludega kolm korda haiglasse.

Serrano ütles Mrdjenovichi kaotuse kohta, et Mrdjenovich võiks nüüd pensionile minna.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel