VIDEO! Raskekaalu meister ei kaotanud

11. november 2018 | Uudised

Poksi vaieldamatu raskekaalutšempion Aleksandr Ussik alistas 10. novembril Manchesteris Tony Bellew’.

Võit tuli nokaudiga 8. raundis. Tšempion oli algul tagasihoidlik ja jäi punktidega taha. Öeldi, et need olid Bellew’ karjääri parimad kolm avaraundi. Tšempion leidis siis aga rütmi ja hakkas tabama. „Ta on nii suur. Ilmselt ajaloo parim raskekaallane,“ sõnas Bellew pärast.

See oli kuues kord ajaloos, kui kaalul olid nelja tähtsama organisatsiooni tiitlid. Ukrainlane on pidanud kõigest 16 matši, kuid kõik need võitnud. See jäi 35-aastase Bellew’ (30-3-1) viimaseks matšiks. Endine WBC meister Bellew oli viimati kaotanud enne seda 2013. aastal Adonis Stevensonile. Bellew teenis Ussiki matšiga kuuldavasti 4 miljonit naela ja on nüüd kolme viimase matšiga teeninud 15 miljonit. Eelmises kahes matšis sai ta jagu David Hayest. Daily Star arvab, et matš Ussikiga toob PPV ja piletituluga sisse 15 miljonit naela.

Ussik ütles, et poksib Bellew’ga osalt sellepärast, et saaks paar grammi juurde võtta ja poksida Joshuaga. Mõlema mänedžer on Eddie Hearn. Bellew oli hoiatanud, et kui Ussik soovib Joshuat, ei piisa selleks punktivõidust (Bellew’ üle).

Manchesteris soovis ukrainlane poksida, kuna on Manchester City fänn (seal mängib sõber Zintšenko).

Õhtu teises suures matšis selgitasid inglane Anthony Crolla ja indoneeslane Daud Yordan mehe, kes saab poksida Vassili Lomatšenkoga WBA kergekaalu tiitlile. Crolla (34-6-3) võitis kõigi kolme kohtuniku punktidega 116-112.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel