VIDEO! Kui palju teenisid Canelo ja Golovkin?

16. september 2018 | Uudised

Las Vegases kohtusid 15. septembril WBC ja WBA keskkaalu tiitlimatšis Gennadi Gennadijevitš Golovkin (Kasahstan) ja Saul „Canelo“ Alvarez (Mehhiko).

Golovkini võidud-kaotused-viigid olid enne matši 38-0-1, Alvarezil 49-1-2. Alvarezi viimane matš enne seda oli aasta tagasi 16. septembril samuti Golovkiniga ja see lõppes viigiga. Arvatakse, et GGG-le vilistati selles matšis ära. Alvarezi ainuke kaotus tuli 2013. aastal Floyd Mayweather juuniorile, kui ta kaotas WBA ja WBC tiitlid. Üle on ta WBC tiitlimatšis käinud ka Amir Khanist.

Seekord võttis Alvarez napi võidu 115-113, 115-113, 114-114. Kui tavaliselt on Golovkin agressiivsem, siis seekord oli agressiivsem Alvarez ja strateegia tasus ära. Iga raund oli aga nii tasavägine, et võidu oleks võinud võtta ükskõik kumb.

Alvarezile oli garanteeritud 5 miljonit ja Golovkinile 4 miljonit dollarit. Eelmise korra eest sai Alvarez 5 miljonit ja Golovkin 3 miljonit, aga PPV, piletimüügi, särkide ja muuga kokku vastavalt 50 miljonit ja 20 miljonit. Siis oli teenistus jagatud 70-30 Alvarezi kasuks, nüüd aga 55-45 tema kasuks.

Keskkaalu WBO tšempion on Billy Joe Saunders ja IBF-i tiitel on vaba.

Õhtu teises suures matšis kaitses WBO kergekeskkaalu meister Jaime Munguia Mehhikost tiitlit kanadalase Brandon Cooki vastu. 21-aastane Munguia vajutas gaasi avakellast peale, hävitustöö leidis aga aset 3. raundis, kui ta sundis veterani nööridele ja kostitas teda siis võimsa vasakhaagiga kehasse, millele järgnes löök pähe. Head-body-head. Kohtunik katkestas võitluse.

Munguia on nüüd 31-0, Cook 20-1. Cooki 30 000 dollarit on ilmselt tema karjääri parim teenistus ja sama käib Munguia 250 000 dollari kohta. Selle kaalu WBA ja IBF-i tšempion on Jarrett Hurd ning WBC tšempion Jermell Charlo.

Peeti sel õhtul veel kolmaski üsna nimekas matš, endine IBF-i keskkaalu tšempion David Lemieux Gary O’Sullivani vastu. Lemieux oli kaotanud tiitli Golovkinile ja oli punktidega sisse saanud ka eelmise aasta WBO tiitlimatšis Saundersilt, kokku 39-4 enne iirlasega kinnaste ristamist. O’Sullivan oli kunagi WBO rahvusvaheline tšempion, aga kaotas tiitli siis Saundersile. Tema teine kaotus tuli legendaarse Chris Eubanki pojalt Chris Eubank juuniorilt.

Tutvustus oli pikem kui matš ise, mis lõppes juba avaraundis. Lemieux lõi iirlase nokauti ja teenis 400 000 dollarit. O’Sullivan teenis 200 000, mis on üsna korralik summa mehe jaoks, kes võitnud peamiselt vähetuntud poksijaid.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel