Ringo Tipp ja Sigrid Kapanen Tallinna Lennujaamas. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

VIDEO I Ringo Tipp: Sigrid domineeris maailmameistrivõistlustel täielikult

12. juuni 2024 | Uudised

Kahekordse maailmameistri Sigrid Kapaneni treener Ringo Tipp jagas muljeid võistlusest, mis noorele viljandlasele juba teist korda maailmameistritiitli tõi, öeldes alustuseks, et pingeline kaasaelamine viis talt hääle. „Ma ikka enamus päevad sosistasin seal täielikult. Nüüd juba mingit häält tuleb välja,“ ütles treener Tallinna Lennujaamas GoodFight’ile antud intervjuus.

Matše kommenteerides räägib Tipp, et Maroko esindajast oodati hullemat, sest too oli noorena alustanud kickpoksiga, kuid Sigrid oli lihtsalt jõuga vastasest üle. „Kui muidu klintši ei ole temal tugev külg olnud, siis seekord oli täiesti vastupidi, ta lihtsalt jõuga väänas nad seal klintšis täielikult ära. Ei olnud üldse keeruline,“ selgitas treener.

Ringo Tipp. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Venemaa esindaja kohta mainib Tipp, et too oli vasakukäeline, mis teeb alati asja raskemaks. „Sikil pole ühtegi vasakukäelist vastast olnud, aga jällegi oli ta lihtsalt poweriga nii üle, et ei olnud midagi hirmsat. Ma ise arvan, et ta oleks suutnud kõik need vastased tegelikult täielikult ära ka lõpetada, aga lihtsalt turniiri pinge on peal ja ta oli natuke ettevaatlik ja ei pane päris all-in,“ sõnab ta ning lisab, et ka Vietnami esindaja ei valmistanud Sigridile raskusi.

Sikil pole ühtegi vasakukäelist vastast olnud, aga jällegi oli ta lihtsalt poweriga nii üle, et ei olnud midagi hirmsat.

Monika Kuzmina ja Ringo Tipp Tallinna Lennujaamas. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Rääkides finaalist Türgi esindajaga, lausub Tipp, et Sigrid tundis vastase vastu aukartust, sest türklasi on raske punktidega võita, kuid tegelikult oli eestlanna temast tugevalt üle. „Siki põdes ise täiega üle, aga oli näha, et ta oleks võinud lihtsalt selle ka samamoodi ära lõpetada. Natuke oli aukartus sees ja ei läinud päris lõpuni välja. Aga ikkagi täielik domineerimine,“ nendib ta.

Ringo Tipp ja Sigrid Kapanen Tallinna Lennujaamas. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Vaatamata headele tulemustele lausub treener siiski, et ürituse korraldusega ta rahule ei jäänud ja väiksematest riikidest vaadati lihtsalt üle. „See korraldus oli täielik kaos seekord. Alustades sellest, et me maksime toitlustuse ja majutuse eest, aga tegelikult me nagu süüa ei saanud kordagi või ühe korra käisime vist söömas,“ paljastab Tipp, lisades siiski rahulolevalt, et kuigi osasid tiime eelistati, sai just väike Eesti lõpuks tiitli endale, „Just see Türgi vastu võit finaalis oli väga mõnus,“ ütleb ta lõpetuseks, mainides lisaks, et järgmisena näeb Sigridit ringis Yakuzal.

GALERII: GOODFIGHT, EVELIN KRUUS

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel