Kuidas treenida kodus sangpommiga

28. jaanuar 2021 | Uudised

Pro Kettlebelli harjutustega saab treenida ohutult kogu keha. Need pole riskantsed laialt levinud tavapärased harjutused, mida kahjuks on õpetatud paljudele personaaltreeneritele. Selle video harjutusi kasutavad ka maailmameistrid, kes ei saa endale lubada vigastusi.

Harjutused on mõeldud ühe sangpommiga tegelemiseks, kuid on tore, kui on valikuvõimalus ja saab kasutada sobivat paari. Kui teete ühega, võiks selle kaal olla keskmine. Reeglina peaks sangpomm olema nii raske, et suudate suruda seda ühe käega pea kohale 20 korda minuti jooksul. Kui viimased kordused lähevad raskelt, on see ilmselt liiga raske ja kui suudate teha rohkem kui 20, siis ilmselt liiga kerge. Parem siiski teha liiga kergega kui liiga raskega.

Kui teete kahega, võiks need olla võrdse raskusega, kui eesmärgiks on lihtsalt fitness. Kui eesmärk on lihaste kasvatamine, võiks selle asemel valida ühe keskmise ja ühe raske.

Sangpomm võiks olla terasest. Soovitatakse vältida vinüülkattega sangpomme, sest need kipuvad käes libisema ja ka valu tegema.

Sangpomme müüvad Eestis Sport Fever, In Sport Line, Sport Service, Pop Sport, Duo Sport, Yes Sport jt.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel